Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
niedziela, 18 marzec 2018 08:34

Gala Sportowiec Roku 2017 - Triumfy Ordzowiałego i Burligi

W późne piątkowe popołudnie 16 marca 2018 roku w kompleksie weselnym Tequila-Catering w Kukowie odbyło się podsumowanie naszego plebiscytu Sportowiec Roku 2017. 

Za nami szósty zorganizowany przez nas plebiscyt i równocześnie szósta gala Sportowiec Roku!!!

Organizatorem gali obok naszego portalu Sucha24.pl było również Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej.

Sponsorem głównym uroczystości byli: Firma Zawojski mieszcząca się w Suchej Beskidzkiej, ul. Mickiewicza 65, Internetowy sklep sportowy, sprzęt i markowa odzież sportowa online - Zawojski.pl., Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej oraz Tequila-Event w Kukowie.

Dziękujemy za wsparcie finansowe gali: Gminie Stryszawa, Gminie Zembrzyce, Gminie Maków Podhalański, Miastu Jordanów, Gminie Zawoja, Sieci Handlowej Sużyw, Doradcy Podatkowemu Annie Powroźnik z Jordanowa oraz Pracowni Reklamy Adama Wróbla.

Jedenaście nominacji w kategorii Sportowiec Roku 2017, rekordowe piętnaście nominacji w kategorii Sportowa Nadzieja 2017, pięć w kategorii Działacz/Trener 2017 – tak prezentują się najważniejsze wybory, jakich spośród wszystkich zgłoszeń dokonała komisja w składzie: Barbara Fila-Chwiej (właścicielka Nord-Fit Zumba), Paweł Adamek (nauczyciel w-f w ZS im. W. Witosa w Suchej Beskidzkiej, właściciel sklepu Adamek Sport Shop), Łukasz Miklusiak (prezes Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Suchej Beskidzkiej, trener w UKS Jasień Sucha Beskidzka), Maciej Krzyśków (inspektor ds. kultury fizycznej i sportu w powiecie suskim), Tomasz Wala (właściciel portalu Sucha24.pl) 

W trakcie gali można było się dowiedzieć jak wyglądała "weryfikacja" zgłoszeń, no ale nie wszyscy czytelnicy na niej przecież byli, więc w wielkim skrócie prezentujemy to specjalnie dla Was.

Każdy z członków komisji zaznajamiał się z kandydaturami, a następnie mógł oddać jeden głos na maksymalnie dziesięciu sportowców. Ci sportowcy, którzy uzyskali największą ilość głosów, przechodzili "dalej", czyli do samego plebiscytu. Jeżeli głosy były stykowe lub ich liczba była równa, wówczas jury debatowało - kto i dlaczego powinien się znaleźć w plebiscycie. Na tej samej zasadzie odbywały się wybory Sportowej Nadziei Powiatu i Trenera/Działacza. 

Dodatkowo w kategorii Sportowiec Roku 2017, komisja wytypowała czworo z nich, którzy zostali Wyróżnieni (dwóch) oraz zostali Sportowcami Roku 2017 (również dwóch).

W wielu przypadkach nominacje do plebiscytu i Nagród Powiatu Suskiego (kryteria: medal mistrzostw Polski, udział w mistrzostwach świata lub Europy, olimpiadzie, Pucharze Świata) pokrywały się, stąd Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej postanowiło po raz trzeci włączyć się w organizację gali i wręczyć Nagrody Powiatu Suskiego podczas tej uroczystości. Sportowców nagradzał starosta suski Józef Bałos.

W obecności władz powiatowych, przedstawicieli samorządów i lokalnego biznesu, w blasku fleszów dziennikarzy, w piątek 16. marca zostali nagrodzeni Najlepsi Sportowcy i Działacze Powiatu Suskiego za rok 2017.

W tym roku aż trzy pary prowadziły galę. Sportową Nadzieję Powiatu prowadził duet Edyta Skrabuła i Michał KuśnierzMarcin Kozina zdradził, że jego marzeniem jest gra w piłkę nożną w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce, Julia Przybyś przyznała, że z dwojga dyscyplin, w których osiąga bardzo dobre jak na swój wiek wyniki - pchnięcie kulą oraz rzut dyskiem, bardziej preferuje tą pierwszą, Patryk Cacak liczy na płynne przejście z łucznictwa w wersji juniora do tego w wersji seniora, Weronika Habowska powiedziała, kto zaszczepił w niej pływackiego bakcyla, Nikola Panek przyznała, że uwielbia... pływać i ciężko trenować, Szymon Pająk oznajmił, że dla własnego rozwoju piłkarskiego byłby gotowy do zmiany barw klubowych. Martyna Konderak próbowała sił w wielu sportach, ale dopiero w lekkoatletyce zaczęła odnosić medalowe sukcesy. Dlaczego Królowa Sportu? Bo nie przeszkadza jej w tym... uraz pleców, który jej z kolei przeszkadzał w pływaniu. Jakub Pietrusa co nieco powiedział o diecie sportowca z rozbrajającą szczerością przyznając, że nawet gdy czasem zdobędzie się na drobne rozluźnienie w tym temacie, to szybko "co zjadł, to spali". Zuzanna Rusin i jej wybór dyscypliny motocross, to zasługa rodziców, którzy zapisali ją na treningi. I Zuzi się one spodobały i została przy tym sporcie. Łukasz Orędarz wiąże swą przyszłość z kolarstwem górskim, a pomaga mu w tym pewna znana sentencja. Konrad Pacholski jest po pierwszych konsultacjach w kadrze Polski w siatkówkę i liczy na kolejne powołania. Szymon Jeziorski ma nadzieję, że nowy trener Wisły Kraków Joan Carillo, podobnie jak jego poprzednik, Kiko Ramirez dostrzeże jego dobrą formę i zaprosi na treningi z dorosłą Wisłą. Spośród 15 nominowanych nadziei, tylko dwie nie mogły dotrzeć na piątkową galę. Szymon Drobny przebywa aktualnie na zgrupowaniu w Hiszpanii, lecz godnie zastąpił go brat Mateusz. I bardzo szczerze odpowiedział, dlaczego Szymon nie przeniósł się w zimie do hiszpańskiego klubu, z którego miał propozycję. Odpowiedź - w tym roku ma maturę w szkole średniej w Jordanowie, na czym bardzo zależy ich mamie, nauczycielce. Nie dotarł również Grzegorz Janiczak, który w sobotę o godz. 9:00 miał mieć mecz ligowy. Ten został ostatecznie odwołany, ale Grzesiek nie miał czasu, żeby dotrzeć do Kukowa z Kielc. Godnie zastąpił go na scenie jego brat Gabriel. - Kiedy tylko pojawia się Grzesiek w domu, to pomaga jak może. Mama jest bardzo dumna z jego osiągnięć - powiedział. W głosowaniu na najpopularniejszą Sportową Nadzieję Powiatu Suskiego zwyciężyła 9-letnia Wiktoria Gracjasz, która od dwóch lat trenuje pływanie w klubie UKS Jasień Sucha Beskidzka. Otrzymała ona bon o wartości 400 zł do wykorzystania w sklepie sportowym Adamek Shop Paweł Adamek 

W części drugiej nagrodzeni zostali działacze/trenerzy. Tutaj w obroty piątkę laureatów wzięli Klaudia TrączykMaciej Krzyśków. O sukcesie Półmaratonu Fantom mówił jego organizator i pomysłodawca Piotr Pieczara. Kolejny z nagrodzonych Witold Romanowski powiedział, jak wiele pracy i czasu zajmuje zapięcie na ostatni guzik wszystkich spraw związanych z turniejem Clico Cup. Andrzej Stanaszek, który także w imieniu brata Mariusza, odebrał statuetkę z wyróżnieniem przyznał, że pierwsze narty otrzymał od Mikołaja i tak był z nimi zżyty, że z nimi spał. Pierwsza zaliczona górka na nartach? Trasa z Podksięża aż do SP1 Sucha Beskidzka! Łukasz Stopka wyliczył pozytywne aspekty fuzji klubów Watry Zawoja i Wilków Zawoja. I przyznał, że możliwe jest otwarcie trzeciej sekcji w klubie (na razie są to piłka nożna oraz siatkówka), która będzie związana z narciarstwem. Na koniec na scenie pojawił się Gabriel Borowy - zwycięzca głosowania internetowego na najpopularniejszego działacza/trenera. To było jego drugie wyróżnienie w naszym plebiscycie (wcześniej miało to miejsce w 2014 roku). - Tak, więcej serca wkłada się w organizację zawodów, które odbywają się na naszej ziemi - podsumował swoją "rolę" w Rajdzie Makowskim. Za wygraną w plebiscycie popularności internautów Gabriel Borowy otrzymał voucher do wykorzystania w hotelu Klaudia w Juszczynie.

Ostatnią częścią tego wieczoru było nagrodzenie Sportowców Roku 2017. Część tą prowadził duet Anna Wilczek i Piotr Franaszek - dziennikarz Głosu Beskidzkiego. Nie wszyscy sportowcy mogli na galę przybyć - głównie ze względu na zawody, zgrupowania. Tak było w przypadku Aleksandry Sikory, która przebywa z reprezentacją Polski w triathlonie w Hiszpanii. W jej imieniu na scenie pojawiła się jej siostra Marta. Drugą wyróżnioną osobą miała być Klaudia Maciążką - miała być, ale nie dotarła do Kukowa. Trzecia nominacja była podwójna - dla małżeństwa Guzików - Krystyny oraz Grzegorza za zdobycie trzeciego miejsca w ubiegłorocznych ME. Na scenie pojawiła się reprezentantka Polski w biathlonie, uczestniczka tegorocznych igrzysk w Pjongczang. Wspomniała najbardziej jej zdaniem emocjonujący moment w Pjongczang, czyli występ kobiecej sztafety, która przed ostatnią zmianą była na czele rywalizacji. Zdradziła również, że jest wraz z mężem już po rozmowach z włodarzami Makowa Podhalańskiego w sprawie utworzenia ewentualnej szkółki biathlonistów i tras do uprawiania tej dyscypliny.

Kolejnym nagrodzonym sportowcem był Piotr Słapa. Mieszkaniec Stryszawy co nieco poopowiadał o kontuzjach i finansach w swoim sporcie, w którym delikatnie mówiąc - lekko nie jest. A propos kontuzji... Pojawił się też dla Piotra prezent specjalny, idealny, czyli leczenia jego kontuzji barku, które zapewni Medica Jord.

W naszym plebiscycie, na gali również zadebiutował Andrzej Sala, który zachęcał do wzięcia u niego lekcji z prawidłowego chodzenia Nordic Walking, które niewiele wspólnego ma z "zabraniem kijków z domu i chodzeniem przed siebie". Następnie na scenę wszedł w zastępstwie Mateusza Maciążki jego brat bliźniak Wojciech. Można było się dowiedzieć, ile kosztuje rower do jazdy mtb, na jakim jeździ Mateusz. Ogólnie - sporo, bo sporo to kilkanaście tysięcy złotych.

W tym momencie do nagrodzenia pozostało pięć osób, w tym jedna - najpopularniejszy sportowiec według internautów: Natalia Leśniak, Michał Kuśnierz, Szymon Gospodarczyk, Dariusz Ordzowiały i Łukasz Burliga. Najpierw na scenę wyszła Natalia Leśniak - drużynowa złota medalistka w halowych ME, wielokrotna medalistka MP, a od całkiem niedawna również trenerka. Co łatwiejsze - bycie trenerem czy zawodnikiem? - To drugie - przyznała niemal od razu Natalia Leśniak. Następnie na scenie, ponownie, pojawił się Michał Kuśnierz. Tym razem już nie jako prowadzący, a nagrodzony sportowiec. Michał w 2017 roku został podwójnym mistrzem Polski w rajdach samochodowych w klasie 4WD oraz 2WD. - Kto ważniejszy pilot czy kierowca? Bez Tomasza Gryca nie byłbym mistrzem Polski, tak samo jak on beze mnie - rozwiał chyba wszelkie wątpliwości. Kuśnierz otrzymał nagrodę specjalną - podwójny bilet na trybunę silver na mecz Wisły Kraków z Lechem Poznań ufundowany przez Głos Beskidzki.

Wyżej wymieniona dwójka została przez komisję wyróżniona. Najpopularniejszym sportowcem 2017 roku został Szymon Gospodarczyk - pilot samochodowy z Jordanowa. Mimo że nagroda była za ubiegły rok, to nie mogło zabraknąć pytań od prowadzących dotyczących 3-go miejsca zajętego przez Gospodarczyka i Francuza Claude'a Fourniera w tegorocznym Dakarze w klasie SxS i... spodniach od Rafała Sonika (obszernie można o tym przeczytać TUTAJ). - Rajdy terenowe to dodatek, przede wszystkim chcę się ścigać w rajdach płaskich - dodał Gospodarczyk, który otrzymał specjalną nagrodę, ufundowaną przez firmę budowlaną LURKA, a jest nią pobyt w SPA wraz z kolacją dla 6 osób w pięknym kompleksie Beskidzki Raj. To nie koniec nagród dla jordanowianina - otrzymał on również codzienną indywidualną dietę z dostawa do domu. Catering Fit Food to tzw. "dieta pudełkowa" polegająca na dostarczaniu czterech zbilansowanych posiłków (śniadanie, drugie śniadanie, obiad, kolacja) o wyznaczonej przez dietetyka kaloryczności.

Na deser - tytuł najlepszych sportowców 2017 roku w naszym powiecie dla Dariusza Ordzowiałego oraz Łukasza Burligi. To drugi taki przypadek w historii naszego plebiscytu - pierwszy miał miejsce w przypadku podwójnego triumfu Natalii Leśniak oraz Pauli Goryckiej.

W 2017 roku Burliga miał pewne miejsce w drużynie Jagiellonii Białystok zarówno gdy jej trenerem był Michał Probierz, jak i Ireneusz Mamrot. W sezonie 2016/2017 do ostatniej kolejki wraz z Jagą walczył o tytuł mistrza Polski. Ostatecznie zajęli drugie miejsce. Jagiellonia wystąpiła następnie w Lidze Europy. W drugiej połowie 2017 Jaga radziła sobie również dobrze - rok skończyła na trzecim miejscu z dwoma punktami straty do lidera Legii Warszawa. Na chwilę obecną Jagiellonia jest liderem tabeli. Burliga w sobotę miał ligowy mecz Jagiellonii Białystok z Arką Gdynia (uczcił go golem na 2:2 w 93. minucie, Jagiellonia wygrała ostatecznie 3:2) i z tego powodu nie odebrał osobiście drugiego w historii naszego plebiscytu tytułu dla najlepszego sportowca roku w powiecie suskim. Zastąpili go rodzice. - Oglądaliśmy na żywo mecz z Lechem, który ostatecznie dał Jagielloni drugie miejsce. Emocje sięgały zenitu - powiedzieli. Łukasz Burliga otrzymał nagrodę specjalną - bon do sieci handlowej Sużyw.

Drugi z nagrodzonych tytułem Sportowca Roku 2017 w naszym powiecie został Dariusz Ordzowiały. Do tej pory był nominowany w naszym plebiscycie jako sportowa nadzieja. W 2017 roku został podczas Mistrzostw Świata w wędkarstwie muchowym najlepszym juniorem indywidualnie, a w drużynie wicemistrzem! - Od ośmiu lat trenuję wędkarstwo. Różnica między amatorskim, a profesjonalnym łowieniem jest duża - powiedział. On również otrzymał nagrodę specjalną - bon do wykorzystania w sklepie Pro-Sport Tomasza Smyraka.

Dla wszystkich nominowanych w kategorii Sportowiec roku 2017, Centrum Rehabilitacyjne Medica Jord w Jordanowie ufundowało przełomowe zabiegi terapii energotonowej.  Wstęp do strefy SPA w kompleksie Jasmin w Kukowie przypadł: Aleksandrze Sikorze, Krystynie i Grzegorzowi Guzik, Natalii Leśniak. Vouchery na siłownię w Białce trenuj.tv otrzymali: Krystyna i Grzegorz Guzik, Andrzej Sala oraz Mateusz Maciążka.

Nagrody Powiatu Suskiego w formie pieniężnej i pamiątkowego dyplomu wręczał starosta suski Józef Bałos. Mieszkańców swoich gmin nagradzali również burmistrzowie i wójtowie, bądź inni przedstawiciele samorządów.

Podczas gali wszystkim gościom umilał czas zespół O.N.E QuintetW pewnym momencie na scenie pojawiła się również grupa tancerzy z Dance Elita Center z Makowa Podhalańskiego, jak również ze swoim solowym, mocno sportowo zakrapianym programem wystąpiła Anna Pituła. Nie zabrakło również konkursu sportowego dla wszystkich gości gali, który poprowadził duet: Justyna Tokarz oraz Łukasz Miklusiak.

LAUREACI PLEBISCYTU PORTALU SUCHA24.PL:

SPORTOWA NADZIEJA POWIATU SUSKIEGO 2017:

Marcin Kozina (piłka nożna/futsal), Julia Przybyś (lekkoatletyka)Patryk Cacak (łucznictwo klasyczne), Weronika Habowska (pływanie), Nikola Panek (pływanie), Szymon Pająk (piłka nożna), Martyna Konderak (lekkoatletyka), Jakub Pietrusa (lekkoatletyka), Zuzanna Rusin (motocross), Konrad Pacholski (siatkówka), Łukasz Orędarz (kolarstwo), Szymon Jeziorski (piłka nożna), Szymon Drobny (kolarstwo), Grzegorz Janiczak (piłka nożna), Wiktoria Gracjasz (pływanie).

TRENER/DZIAŁACZ ROKU 2016:

Piotr Pieczara (organizator Biegu Fantoma)Łukasz Stopka (prezes BCS Zawoja)Witold Romanowski (organizator turnieju Clico Cup), Andrzej i Mariusz Stanaszek (instruktorzy narciarstwa MKS Babia Góra Sucha Beskidzka), Gabriel Borowy (organizator Rajdu Makowskiego/dziennikarz).

SPORTOWIEC ROKU 2017:

NOMINACJE:

Klaudia Maciążka (piłka nożna), Aleksandra Sikora (triathlon), Piotr Słapa (sporty siłowe), Mateusz Maciążka (kolarstwo), Andrzej Sala (nordic walking), Krystyna i Grzegorz Guzik (biathlon), Szymon Gospodarczyk (pilot rajdowy).

WYRÓŻNIENIE: Natalia Leśniak (łucznictwo)Michał Kuśnierz (pilot rajdowy).

TYTUŁ SPORTOWIEC ROKU 2017:

Łukasz Burliga (piłka nożna), Dariusz Ordzowiały  (wędkarstwo muchowe).

NAGRODY POWIATU SUSKIEGO 2017

ZAWODNIK: Dariusz Ordzowiały (wędkarstwo muchowe), Patryk Cacak (łucznictwo klasyczne), Paula Gorycka (kolarstwo), Piotr Słapa (sztangista), Grzegorz Guzik (biathlon), Klaudia Maciążka (piłka nożna), Michał Kuśnierz (rajdy samochodowe), Marta Sikora (triathlon), Aleksandra Sikora (triathlon), Natalia Leśniak (łucznictwo klasyczne), Marcin Kozina (piłka nożna/futsal), Łukasz Burliga (piłka nożna), Szymon Gospodarczyk (pilot rajdowy).

Portal Sucha24.pl dziękuje również wszystkim fundatorom nagród dla sportowców, a byli nimi: Firma Budowlana Łukasz Lurka z Białki, Hotel Klaudia w Juszczynie, Sieć handlowa Sużyw, Tequila-Event Kuków, Sklep Sportowy Pro-sport Tomasz Smyrak, Jasmin Complex SPA z Kukowa, Sklep Sportowy adamek. shop.pl Paweł Adamek, Kwiaciarnia "Orchidea" u Helenki z Makowa Podhalańskiego, Miesięcznik Głos Beskidzki, Galeria Jordanów, Siłownia trenuj.tv z Białki, Medica Jord Rehabilitacja z Jordanowa, fitcatering z Jordanowa

oraz włodarze gmin: 

Paweł Sala - burmistrz Makowa Podhalańskiego, Iwona Bilska - burmistrz Jordanowa, Rafał Lasek - wójt gminy Stryszawa, Marcin Pająk - wójt gminy Zawoja, Łukasz Palarski - wójt gminy Zembrzyce, Jan Najdek - wójt gminy Budzów i Stanisław Pudo - wójt gminy Jordanów.

asdasdasdasdas

wyniki -Futsal PRO

wyniki -Futsal Amator

25-01-2020 18:40
Wodpol 9 : 2 Beton 2
25-01-2020 17:45
Granda 5 : 15 Bad Boys
25-01-2020 16:50
Legion 5 : 7 Woodica
25-01-2020 15:55
Relax 10 : 5 AKS
25-01-2020 15:00
Mucharz Team 5 : 3 Zbóje

Tabela - Futsal PRO

Team
Played Points
1 Nie Z Całej Pety 9 27
2 The Dreamers 9 22
3 Żuraw 9 16
4 Dzikie Wieprze 9 13
5 HUTATA Team 9 11
6 BCS Zawoja 9 10
7 Gamba Furiosa 9 9
8 Świt 9 9
9 KS Bystra 9 7
10 Golden Street 9 7

Tabela - Futsal Amator

Team
Played Points
1 Wodpol 9 24
2 Legion 9 21
3 Relax 9 18
4 Mucharz Team 9 17
5 Beton 2 9 16
6 Woodica 9 15
7 Bad Boys 9 9
8 AKS 9 9
9 Zbóje 9 3
10 Granda 9 1

zapowiedŹ -Futsal PRO

zapowiedŹ -Futsal Amator

Gazetki Promocyjne

 

HomeSportPozostałeGala Sportowiec Roku 2017 - Triumfy Ordzowiałego i Burligi