Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

środa, 28 marzec 2018 21:28

Pobiegali w biegach przełajowych i... przywieźli trzy złote medale!

Miesiąc marzec upłynął części biegaczy z klubu UKS Bieganie.pl Stryszawa na startach w biegach przełajowych. W Krakowie odbyły się mistrzostwa województwa, a w Żaganiu mistrzostwa Polski.

Pierwsze zawody to Grand Prix Krakowa, które odbyły się 10 marca. Wystartowali w nich Szymon Jędrzejak i Maciej Sikora. Efekt to... dwa złote medale! Sikora zdobył go w biegu na 1000 m (czas: 02:51) w kategorii Młodzicy (2003-), a Jędrzejak na dwukrotnie dłuższym dystansie w kategorii Junior Młodszy (2000-2001) z czasem 06:11.

WYNIKI GRAND PRIX KRAKOWA W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH - 10.03.2017 r. - KRAKÓW

Tydzień później, tym razem w Żaganiu, odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Biegach Przełajowych. W reprezentacji Małopolski znalazł się Jędrzejak. Zawodnik UKS Bieganie.pl Stryszawa przebiegł 3000 metrów i zajął 37 miejsce. 

- W sumie, to Szymon nie powinien biegać w takich zawodach. Chciał, więc pobiegł - mówi jego trener klubowy Rafał Kukla. - Szymek to typowy zawodnik do biegów na bieżni - dodał.

WYNIKI REPREZENTACJI MAŁOPOLSKI PODCZAS MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH - 17.03.2017 r. - ŻAGAŃ

W kolejny weekend, ponownie w Krakowie, odbyło się kolejne GP w biegach przełajowych. Tym razem do Krakowa pojechał Sikora oraz Magdalena Dyduch. Maciej Sikora powtórzył swój sukces sprzed dwóch tygodni i również wygrał w biegu na 1000 m w swojej kategorii poprawiając się o siedem sekund (02:44). Magda zajęła miejsce tuż za podium (rocznik 2003, czas: 3:24). - Do podium zabrakło jej jednego metra - żałował Rafał Kukla.

WYNIKI GRAND PRIX KRAKOWA W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH - 24.03.2017 r. - KRAKÓW

 

HomeSportPozostałePobiegali w biegach przełajowych i... przywieźli trzy złote medale!