Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

czwartek, 24 maj 2018 18:34

Mistrzostwa Małopolski pełne medali dla lekkoatletów UKS Bieganie.pl Stryszawa!

Zawodnicy z klubu UKS Bieganie.pl Stryszawa podczas mistrzostw Małopolski U-18, które odbyły się w minioną sobotę na obiektach AWF w Krakowie, udowodnili, że należą do ścisłej wojewódzkiej czołówki. Młodzi lekkoatleci w sześciu konkurencjach znaleźli się na podium!

Jakub Pietrusa, Kamil Wajdzik, Błażej Kwaśny i Szymon Pochopień - ta czwórka zawodników wywalczyła złoty medal w sztafecie 4x100 metrów (czas: 45,80 s).

Srebro indywidualnie wywalczył, w sumie to wybiegał, na 400 m Szymon Pochopień (czas: 56,23 s). Na dwukrotnie dłuższym dystansie Kacper Bury (czas: 2:08,04) był trzeci w kategorii U-18 (rocznik 2001-2002).

W biegu na 100 metrów oraz 200 metrów dwukrotnie po brązowy medal sięgnął Jakub Pietrusa (czas na 100 m - 11,10 s, piąty na tym dystansie był inny przedstawiciel stryszawskiego klubu Błażej Kwaśny - czas: 11,68 s. ; z kolei dystans 200 m Pietrusa pokonał w 22,8 s, a Błażej Kwaśny, miejsce siódme, w 24,03 s).

Z brązowym medalem z krakowskich zawodów wrócił również Mateusz Pacyga, który rzucił oszczepem na odległość 47,16 m ustanawiając tym samym swój rekord życiowy. Nieco gorzej poszło mu w pchnięciu kulą 5 kg - odległość 11,39 zapewniła mu miejsce piąte.

Aż pięć razy spalił próbę Kamil Wajdzik w skoku w dal. Wynik 5,68 m dał mu siódmą lokatę. W konkurencji trójskoku Kamil zajął miejsce szóste (odległość: 11,94 m).

- Szkoda, że na zielonej szkole przebywały w czasie startów Zuzanna Burliga i Emilia Sala, a niedyspozycja zdrowotna wykluczyła z zawodów Szymona Jędrzejaka. Za nami dopiero trzeci start, do mistrzostw Polski daleko, więc zachowujemy spokój.  Tym bardziej, bo niektórzy zawodnicy jak Pietrusa, Sala, Wajdzik, a może już i Burliga, zapewnili sobie start w mistrzostwach Polski. To były udane zawody - mówi Rafał Kukla.

Do stryszawskiego klubu nadeszły również dobre wieści odnośnie powołania piątki zawodników (Zuzanna Burliga, Emilia Sala, Jakub Pietrusa, Maciej Sikora i Rafał Ożóg) do kadry wojewódzkiej na na MP w sztafetach w Suwałkach 1-2 06. 

WYNIKI - MISTRZOSTWA MAŁOPOLSKI U-18 - 19.05.2018 - KRAKÓW

 

 

HomeSportPozostałeMistrzostwa Małopolski pełne medali dla lekkoatletów UKS Bieganie.pl Stryszawa!