Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę
niedziela, 03 czerwiec 2018 10:55

Roman Ficek mistrzem Polski w Ultra Skyrunningu! 53 km!

3280 metrów przewyższenia, 53 km do pokonania, start o godzinie 9 rano w czwartek 31 maja w Cisnej w Bieszczadach - IV Bieg Rzeźnika, który klasyfikowany jest jako mistrzostwa Polski w Ultra Skyrunningu, zgromadził na starcie ponad 200 zawodników. Wśród nich jedni z najlepszych polskich biegacze jak: Bartosz Gorczyca czy Magdalena Łączak. Wśród nich również mieszkaniec Skawicy, Roman Ficek. 

- W zawodach wystartowało wielu świetnych biegaczy, więc rywalizowało się nie byle z kim - mówi Roman Ficek. Z jednej strony słoneczna pogoda, około 27 stopni, więc dla większości zawodników z pewnością było za ciepło. Z drugiej jednak nie było błota, a trasa była sucha. - But się trzymał szlaku, co było najważniejsze - mówi Ficek.

- Trasa była trudna, wiedziałem co mnie czeka. Od samego startu nie było lekko - mówi Ficek i dodaje: - Od pierwszego podejścia pod pierwszą górę czułem po nogach, że to nie jest mój dzień i będzie mi ciężko utrzymać się w pierwszej dwudziestce. Czekało na mnie jeszcze pięć takich podbiegów przecież. Po drodze jeszcze mnie "spotkały" bóle w okolicach brzucha i pleców przy zbiegach. Walka trwała nie tylko z dystansem, ale także z własnym ciałem.

- Czasem na parę sekund musiał stanąć, żeby nabrać sił do dalszego biegu. Dopiero po 45 kilometrów zacząłem się lepiej czuć. Szkoda, że tak późno - dodaje Ficek.

Końcowe kilometry były zatem kluczowe dla zawodnika ze Skawicy, chociaż i w ich trakcie nie obyło się bez przykrej niespodzianki. - Na 51 kilometrze zdążyłem zaliczyć jeszcze glebę, a na 52 kilometrze wyprzedziłem dwóch zawodników. Pomimo problemów, finisz był mocny, nie poddawałem się do samego końca  i zdołałem ostatecznie wywalczyć świetne piąte miejsce w kategorii mężczyzn i pierwsze w swojej kategorii wiekowej M20 - mówi Ficek.

- Bieg Rzeźnika to wspaniały festiwal biegowy z mnóstwem kibiców, którzy byli na całej trasie i dopingowali nas na tych ciężkich i trudnych zawodów - dodaje.

Ficek nie ma czasu na odpoczynek, bo już niebawem zaprezentuje się "na swojej ziemi". - Jeden dzień odpoczynku i trzeba zacząć przygotowania do biegu ultra

Bieg rzeźnika to wspaniały festiwal z mnóstwem kibiców którzy byli na całej trasie i dopingowali nas na tych ciężkich i trudnych zawodach. Jeden dzień odpoczynku i trzeba się zacząć przygotowywać się do Ultramaratonu Babia Góra (9 czerwca, Zawoja; więcej informacji TUTAJ), gdzie czeka na mnie 110 km i 8000 metrów przewyższenia - podsumowuje Roman Ficek.

Ostatecznie Ficek został sklasyfikowany na miejscu piątym w kategorii open mężczyzn i trzecim w kategorii M20.

WYNIKI - IV BIEG RZEŹNIKA - 31.05.2018 - CISNA

asdasdasdasdas