Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

czwartek, 21 czerwiec 2018 14:16

Z kijkami na Babią Górą, czyli 1. Babiogórski Rajd Nordic Walking za nami

Przełęcz Krowiarki - Szkolnikowe Rozstaje - Skręt Ratowników - Schronisko PTTK Markowe Szczawiny - Przełęcz Brona - Babia Góra (Diablak) 1725 m n.p.m. - Sokolica 1367 m n.p.m - Przełęcz Krowiarki - Cyl Hali Śmietanowej 1298 m n.p.m - Pomnik Pamięci ofiar katastrofy samolotu - Polica 1369 m n.p.m - Złota Grapa 1247 m n.p.m. - Schronisko PTTK Na Hali Krupowej - Przełęcz Kucałowa - Las Misków Brzeg - Juszczyn Górny - OSP Juszczyn Polany - tak prezentowała się ok. 30 km trasa 1. Babiogórskiego Rajdu Nordic Walking, który w minioną sobotę odbył się na terenie naszego powiatu.

 

Z trasą zmierzyło się 44 uczestników z całej Polski. Organizatorem rajdu było Polskie Stowarzyszenia Nordic Walking z siedzibą w Złotoryi, a współorganizatorami: suskie starostwo oraz gmina Maków Podhalański. W organizacją rajdu włączyli się również: OSP Juszczyn Polany, KGW Swojska Gromada z Juszczyna, sklep Tustela, Eko Skawa, Elmi

Rajd miał na celu propagowanie zdrowego stylu oraz popularyzacji Nordic Walking, które z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

- Za rok chcemy się również spotkać i przejść trasę kolejny raz. Mamy nadzieję, że druga edycja będzie jeszcze bardziej atrakcyjnym wydarzeniem. Można podkreślić, że żadna przypadłość chorobowa nie jest przeszkodą w uprawianiu tego rodzaju sportu, czego przykładem jest najstarszy uczestnik rajdu p. Krzysztof Machajek, który jest po przeszczepie serca - mówi Andrzej Sala, koordynator rajdu i dodaje: - Kontynuacja rajdu ma służyć promocji nordic walking na naszym terenie jako doskonałej formy wypoczynku i relaksu, kontaktu z przyrodą, poznawaniu wspaniałych naszych terenów, promocją Beskidów. Na naszym terenie brak jest takich imprez sportowych i mam nadzieję, że po tym rajdzie to się zmieni.

Na zakończenie rajdu wręczono puchary ufundowane przez suskie starostwo w kategorii: najmłodszy uczestnik (Agnieszka Studzińska ze Złotoryi), najstarszy uczestnik (Krzysztof Machajek z Polkowic) oraz najliczniejsza grupa (8 osób ze Złotoryi). Puchary wręczył starosta Józef Bałos w towarzystwie reprezentantki Polski w biathlonie, Krystyny Guzik (przeszła całą trasę wraz z uczestnikami) oraz prezes Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking, Pauliny Ruty.

 

HomeSportPozostałeZ kijkami na Babią Górą, czyli 1. Babiogórski Rajd Nordic Walking za nami