Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 02 lipiec 2018 13:09

„Od Helu po Halny” - 885 kilometry w szczytnym celu

Napisał

W nocy ze środy na czwartek (20/21 czerwca) przebiegła przez nasz powiat sztafeta najdłuższego biegu charytatywnego w Polsce "Od Helu po Halny II – bieg dla hospicjów dziecięcych". Biegaczom, którzy codziennie przemierzali sztafetowo 240 km towarzyszyli także biegacze z naszego powiatu.

"Od Helu po Halny II " to najdłuższy w Polsce bieg charytatywny dla dzieci nieuleczalnie chorych. Druga edycja tego biegu wystartowała 17 czerwca, o godzinie 19:00 z Helu. Bieg trwał  4 dni. W tym czasie pięciu biegaczy zarówno profesjonalistów  jak i amatorów (Jarosław Kawka, Zbigniew Jamrozik, Marek Frontczak, Artur Andrzejewski, Radosław Małecki), codziennie przemierzało sztafetowo 240 km, by na koniec wejść na Giewont. Cała trasa w tym roku wyniosła 885 km. Celem tej inicjatywy jest pokrycie kosztów zakupu koncentratorów tlenu, ssaków do odsysania wydzieliny, środków medycznych jednorazowego użytku oraz samochodu osobowego dla zespołu medycznego, dojeżdżającego z pomocą do dziecięcych hospicjów domowych. Organizatorem biegu podobnie jak w ubiegłym roku jest Fundacja HA HA. Cały bieg planowo zakończył się na Giewoncie, na który biegacze zaczęli wbiegać w czwartek, 21 czerwca, około 8.00, a około 11.00 byli już na szczycie. Tras biegu charytatywnego ‘Od Helu po Halny” przebiegała również przez powiat suski. Etap Zator – Zakopane realizowana była w nocy z 20/21 czerwca. W Mucharzu dołączyła do nich spora grupa biegaczy z naszego terenu wśród których byli: Stanisław Kramarz, Andrzej Urbaniec, Andrzej Sala, Piotr Grajny, Robert Sarlej, Stanisław Ochman, Krzysztof Borawski, Mariusz Majkrzak, Łukasz Mirocha, Wojciech Pająk, Damian Stachowski, Jola Żmija i Łukasz Pułanecki, Szczepan Jurkowski, Marta Woś , Marta Czechowicz. Biegacze towarzyszyli sztafecie aż do Góry Osielskiej. Stowarzyszenie Mocni Pomocni, którego członkowie także biegli w sztafecie także przekazało środki finansowe na konto Fundacji HA HA. 

UWAGA !!! Jeżeli są osoby z naszego powiatu, które chciałyby wesprzeć finansowo hospicjum dla dzieci (w tym roku fundacja wytypowała Alma Spei Hospicjum dla Dzieci), mogą to zrobić, wpłacając pieniądze na konto:

PL 97 1050  1575 1000 0090 3130 1048

lub wchodząc na stronę: https://zrzutka.pl/6w87fc

Fundacja HA HA  realizuje działania charytatywne na rzecz osób zarówno dotkniętych chorobą, jak również w ciężkiej sytuacji życiowej, starając się wskazać kierunek, dać nadzieję oraz wesprzeć finansowo potrzebujących. W szczególności wspierają chore dzieci oraz ich bliskich. Wsparcia udzielają zarówno osobom fizycznym jak i instytucjom.

Biegnąc, swoim wysiłkiem chcemy dodać siły i wiary, nieuleczalnie chorym dzieciom w ich codziennym maratonie” – mówi Anna Opas-Kwaśniewska, Prezes Zarządu Fundacji HA HA. „Dla nas to jedynie chwila wysiłku, a dla chorych dzieci to nieustająca walka o życie. Chcemy im tę walkę choć trochę ułatwić. Nasi biegacze, którzy będą biegli przez 4 dni, całą dobę, każdym krokiem chcą nieść swoje wsparcie. To druga edycja biegu, podczas pierwszej edycji udało się zebrać 62 000 zł. Cała kwota została przeznaczona na zakup sprzętów dla Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska we Wrocławiu. Pieniądze zebrane podczas biegu pozwoliły nam na zakup samochodu typu Fiat Panda, 12 ssaków do odsysania wydzielin oraz 3 koncentratorów tlenu.” – opowiada Anna Opas-Kwaśniewska.

Do zobaczenia za rok !!!

asdasdasdasdas