Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

wtorek, 17 lipiec 2018 20:06

Grzegorz Hajda: Byliśmy aktywni w Gwieździe Południa

Podczas czterech dni, w których rywalizowano na terenie naszego powiatu w maratonie MTB Gwiazda Południa, bardzo widoczni byli zawodnicy UKS Zawojak Zawoja. I to nie tylko ze względu na charakterystyczne zielone koszulki (chociaż to również). - Jestem zadowolony z występu naszych zawodników w tych zawodach - mówi prezes zawojskiego klubu, Grzegorz Hajda.

Marianna Wyszyńska-Tyniec wygrywa w kategorii MK2, Mateusz Maciążka jest pierwszy w kategorii MM1 i drugi w generalce, Stanisław Pająk drugi w kategorii MM5, Paweł Nosal trzeci w kategorii MM3, do tego miejsca w czołowych dziesiątkach Wojciecha Maciążki i Tomasza Surzyna (obaj MM1) - to tylko wybrane miejsca zawodników spod znaku UKS Zawojak Zawoja w Gwieździe Południa 2018 na trasie 1/2 pro. Dystans pro przejechał Marek Tyniec i w kategorii GM2 uplasował się na szóstym miejscu. - Cieszę się z aktywności kolarzy Zawojaka zarówno jeżeli chodzi o starszych, ale też i młodszych występujących w zawodach dla dzieci. Wystawiliśmy bardzo liczną ekipę - przyznaje Grzegorz Hajda. - Na pewno na duże wyróżnienie zasługuje Mateusz Maciążka, który wygrał na dystansie 1/2 Pro w swojej kategorii, a w open walczył do samego końca o pierwsze miejsce.

- Cześć naszych młodych zawodników startowała tylko jeden etap w ramach treningu, aby zobaczyć jak ten wyścig wygląda od środka i nauczyć się rozkładać siły podczas takiej rywalizacji. Na pewno etap i trasa w Zawoi była jedną z najtrudniejszych z jaką musieli się zmagać nasi zawodnicy w tym sezonie startowym. Gratuluję wszystkim zawodnikom i organizatorowi dobrych zawodów oraz rywalizacji - dodał Hajda.

Prezes Zawojaka oraz wiceprezes Mariusz Gaweł zostali docenieni przez Cezarego Zamanę i podczas finałowej dekoracji otrzymali pamiątkowe statuetki z napisem "Przyjaciel Zamana Group". Hajda i Gaweł czynnie uczestniczą od trzech lat, czyli od momentu powstania Gwiazdy Południa, w konstruowaniu trasy na etapie w Zawoi czy, jak to było w tym roku, w przeprowadzeniu wyścigu dla najmłodszych. - Takie wyróżnienie na pewno jest miłe. Nasza współpraca z Gwiazdą Południa układa się bardzo dobrze.

 

KLASYFIKACJA GENERALNA - 1/2 PRO - GWIAZDA POŁUDNIA 2018

 

KLASYFIKACJA GENERALNA - PRO - GWIAZDA POŁUDNIA 2018

 

 

HomeSportPozostałeGrzegorz Hajda: Byliśmy aktywni w Gwieździe Południa