Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

środa, 23 październik 2019 21:04

Policjanci odznaczyli burmistrza

Napisane przez

Makowski burmistrz Paweł Sala został odznaczony Brązowym Krzyżem za Zasługi dla Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Województwa Małopolskiego. Otrzymał je dzisiaj (23 października) podczas sesji Rady Miejskiej w Makowie Podhalańskim.

środa, 23 październik 2019 07:37

Druhowie ćwiczyli w trudnym terenie [ZDJĘCIA]

Napisane przez

W trudno dostępnym miejscu zapalił się budynek. Nie obyło się bez poszkodowanych. Na ratunek ruszyli strażacy. To scenariusz ćwiczeń, jakie odbyli druhowie z gminy Jordanów.

20 października 2019 r. na nowej hali sportowej Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie, Koło Modelarskie w Lachowicach oraz Szkoła Podstawowa nr 2 w Stryszawie zorganizowali III Festiwal Nauki.

wtorek, 22 październik 2019 21:28

Ksiądz obraża i poniża uczniów?

Napisane przez

Komuś wyjątkowo nie przypadły do gustu metody edukacyjne księdza z parafii w Suchej Beskidzkiej. Do tego stopnia, że domaga się usunięcia kapłana ze stanowiska katechety w suskim Liceum Ogólnokształcącym nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie! Pismo w tej sprawie zostało skierowane do metropolity krakowskiego.

wtorek, 22 październik 2019 16:07

36,6°C w suskim Tele-Aniele

Napisane przez

Na antenie pojawi się odcinek programu Ewy Drzyzgi, który kręcono w suskim Tele-Aniele

Syn generała Stanisława Maczka podziękował za organizację obchodów wybuchu II wojny światowej w Wysokiej.

wtorek, 22 październik 2019 07:29

IPN pomaga w remoncie Miejsc Pamięci

Napisane przez

W związku z zawartym porozumieniem pomiędzy Miastem Jordanowem a Instytutem Pamięci Narodowej Oddział Upamiętnienia Walk i Męczeństwa w Krakowie nastąpi remont dwóch miejsc pamięci tj. żołnierzy Wojska Polskiego walczących we wrześniu 1939 roku (upamiętnienie przy „Dębie Wolności”) oraz poległych i pomordowanych podczas II Wojny Światowej (upamiętnienie na plantach od strony policji).

Gmina Stryszawa przystąpiła do udziału w projekcie ogłoszonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej polegającym na doposażeniu, remoncie stołówek i jadalni w Szkołach i  otrzymała dofinansowanie na ten cel.

 

poniedziałek, 21 październik 2019 20:59

Bezpośrednie pociągi jeszcze nieprędko

Napisane przez

Brak dogodnych połączeń kolejowych z Żywca do Krakowa to spory problem dla mieszkańców niektórych miejscowości powiatu suskiego. Wielu z nich chętnie jeździłoby pociągami na tej trasie, gdyby nie konieczność przesiadek w Suchej Beskidzkiej.

poniedziałek, 21 październik 2019 07:10

Suscy leśnicy opowiadali osadzonym o zwierzętach

Napisane przez

Nadleśnictwo Sucha po raz kolejny przyjęło zaproszenie na spotkanie ze skazanymi

Strona 1 z 317

 

HomeWydarzenia