Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 22 wrzesień 2020 09:58

Toporzysko: Wiata przystankowa jak nowa

Napisane przez

Niedawno informowaliśmy o odnowieniu przez gminę Jordanów przystanku autobusowego w Naprawie. Tym razem w ręce budowlańców trafiła wiata w Toporzysku.   

Niektórzy mają tak, że jak się nie zmęczą, nie dostaną w kość, to czują się… nieszczęśliwi i niespełnieni, żeby nie napisać niedowartościowani. Uczestnicy II Biegu Harpagana nie mogli narzekać na brak wyzwań.

Niedawno koronawirusa wykryto u jednego z uczniów w Szkole Podstawowej w Wieprzcu, co spowodowało, że na kilka dni wprowadzono w tej placówce zdalne nauczanie. Dziś o zakażaniu się koronawirusem przez jednego z nauczycieli poinformowała uczniów i pedagogów dyrektor Zespołu Szkół im. W. Witosa w Suchej Beskidzkiej.

Dwie pieczenie na jednym ogniu chcą upiec włodarze gminy Maków Podhalański. Z jednej strony chcą zasilić gminą kasę kwotą blisko miliona złotych, a przy sprzyjających okolicznościach nawet większą, a przy tym sprawić, by zaniedbany budynek przy alei Kasztanowej przestał szpecić centrum miasta.

Wczoraj informowaliśmy o wyrażeniu przez makowskich radnych dotacji na rzecz spółki wodnej z Białki (piszemy o tym tutaj). Budżet gminy nie jest jednak z gumy. Jedna decyzja pociągnęła za sobą inną i tym samym można mówić o parafrazie powiedzenia mówiącego, że nic w przyrodzie nie ginie, lecz zmienia właściciela.

Od trzech lat Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ma w swoich zadaniach rejestrację Kół Gospodyń Wiejskich i wypłatę im rządowej pomocy finansowej. W Krajowym Rejestrze KGW jest już ponad 9,5 tysiąca organizacji, a środki wypłacone tylko w tym roku wyniosły już ponad 29 mln złotych. Teraz ARiMR zaprasza gospodynie do ogólnopolskiego konkursu „Koło ARiMR w sercu wsi”. Patronat nad nim objął Tomasz Nowakowski Prezes ARiMR.

sobota, 19 wrzesień 2020 11:11

Szczepionki spadną z nieba. Trzeba uważać

Napisane przez

W czwartek, 24 września, na terenie całej Małopolski rozpocznie się kolejna akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Potrwa ponad tydzień, bo do 3 października. Nie tylko w tym czasie, ale jeszcze dłużej trzeba zachować ostrożność. W szczególności na baczności powinni mieć się posiadacze psów i kotów, ale i wybierający się w najbliższym czasie na spacery po lasach i przyległych do nich terenach.

Dotychczas Gmina Maków nie udzielała dotacji dla spółek wodnych. Teraz jednak będzie to robiła. Co sprawiło, że podjęto takie kroki? Sprawdziliśmy też na jakich zasadach dotacje będą udzielane oraz rozliczane.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 Suchej Beskidzkiej, jak i wielu innych placówek, nie wyjadą w tym roku na zielone szkoły. Przed nimi jednak jednodniowe wycieczki tematyczne. Urząd Gminy w Suchej Beskidzkiej pozyskał na ten cel dotację z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w Krakowie, która pozwoli pokryć 66 proc. kosztów.

Krok po kroku z krajobrazu Suchej Beskidzkiej znikają zabudowania po byłym browarze książęcym, w którym po II wojnie światowej działała winiarnia i zakład przetwórstwa owoców i warzyw. W miejscu wyburzanych obiektów powstanie centrum handlowe.  

Strona 1 z 383
ShowMeble
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzenia