Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny

Na ten remont mieszkańcy Targoszowa i części Kukowa czekali od dawna. Efekty gruntownej modernizacji drogi powiatowej z Kukowa do Targoszowa nie tylko widać gołym okiem, ale i czuć podczas jazdy nią.

 Od wielu miesięcy mieszkańcy Dolnego Makowa domagają się zmian w organizacji ruchu i utemperowania kierowców poruszających się drogą krajową 28. Po niedawnym, tragicznym w skutkach wypadku, ich żądania jeszcze wzrosły. Oczekują fotoradaru i ograniczenia prędkości. Dziś w tej sprawie odbyło się spotkanie robocze z udziałem przedstawicieli policji i Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. 

czwartek, 06 sierpień 2020 06:38

Przyjedzie peleton, będą utrudnienia

Napisane przez

Komenda Powiatowa Policji w Suchej Beskidzkiej informuje, że  9 sierpnia 2020 r. (niedziela) w godzinach 14.30-17:00 wystąpią poważne utrudnienia w ruchu drogowym na terenie Zawoi, Makowa Podhalańskiego oraz gminy Budzów, w związku z odbywającym się V etapem wyścigu kolarskiego TOUR DE POLOGNE UCI World TOUR 2020.   

czwartek, 06 sierpień 2020 06:30

Osadzeni zrobili budki dla ptaków

Napisane przez

Nadleśnictwo Sucha miało przyjemność gościć pracowników Zakładu Karnego w Wadowicach, którzy przekazali na nasze ręce wykonane przez osadzonych budki lęgowe typu A przeznaczone m.in. dla sikorek, jak również specjalne budki dla jerzyków. Należy zwrócić uwagę na fachowość, staranność i estetykę wykonania budek, nie raz przewyższającą te dostępne na rynku.

Ruszyła druga odsłona letniej kampanii „Fundusze Europejskie dla turystyki. Odkryj Małopolskę na nowo” promującej Fundusze Europejskie w Małopolsce. Jeżeli tego lata nie kuszą Cię piaski pustyni, tropikalne plaże czy ekscytujące podróże po bezdrożach to zrób sobie wakacje w Małopolsce. Wszystko, czego szukasz – przygoda, relaks i odpoczynek z dala od utartych szlaków – znajdziesz bliżej, niż myślisz.

środa, 05 sierpień 2020 06:22

Pomóż szpitalowi - wypełnij ankietę!

Napisane przez

Suski szpital realizuje projekt "Innowacyjne rozwiązanie w zakresie remontu oddziałów szpitalnych zapewniające minimalne utrudnienia funkcjonowania całej jednostki, efektywność ekonomiczną oraz zrównoważony rozwój".

środa, 05 sierpień 2020 06:17

Oddają coraz więcej odpadów wielkogabarytowych

Napisane przez

Zakład Komunalny w Suchej Beskidzkiej przeprowadził w dniach od 22 do 24 lipca 2020 r. drugą z trzech planowanych w roku bieżącym zbiórek odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz odpadów niebezpiecznych.

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie zdecydowały się odnieść do informacji jakie pojawiają się w ostatnim czasie w opinii publicznej, a dotyczą funkcjonowania zbiornika Świnna Poręba, czyli inaczej mówią Jeziora Mucharskiego. W jej ocenie część z nich jest nieprawdziwa i dlatego zdecydowała się wyjaśnić kilka spraw.

wtorek, 04 sierpień 2020 06:26

Wrócą do szkoły z nowym dachem

Napisane przez

Co prawda jeszcze nie wiadomo, czy uczniowie wrócą do szkół we wrześniu, ale jeśli tak, to ci ze Szkoły Podstawowej nr 1 zasiądą w klasach pod nowym dachem.

Trwający od 3 czerwca 2020 r. nabór wniosków w ramach działania „Premie dla młodych rolników” został przedłużony. Młodzi rolnicy mogą je składać w oddziałach regionalnych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do 17 sierpnia.

Strona 1 z 373

 

HomeWydarzenia