Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 17 styczeń 2020 15:51

Zapowiada się najazd ankieterów

Napisane przez

W tym roku możemy się spodziewać odwiedzin niejednego ankietera zbierającego informacje dla Urzędu Statystycznego w Krakowie. Zanim jednak wpuścimy do domu nieznajomą osobę, sprawdźmy, czy na pewno jest tym, za kogo się podaje. Poprośmy ją o okazanie legitymacji służbowej (jej wzory publikujemy pod tekstem) oraz upoważnienia do przeprowadzenia badań ankietowych na terenie województwa małopolskiego.

piątek, 17 styczeń 2020 09:06

Jordanowskie place w nowej odsłonie

Napisane przez

W 2019 roku zrealizowano przy współudziale środków z Funduszu Dróg Samorządowych remont placów w rynku w Jordanowie.

czwartek, 16 styczeń 2020 20:43

Dwudzieste urodziny Bel Canto

Napisane przez

Dwie dekady umilają swoim śpiewem życie mieszkańców Jordanowa, a także wielu innych miejscowości, nie tylko w naszym kraju. Koncertowali między innymi w Niemczech, Austrii, na Węgrzech czy we Włoszech. Występowali z artystami takiej klasy, jak Grzegorz Turnau i Krystyna Prońko.

czwartek, 16 styczeń 2020 12:13

Maków. Przestanie zalewać ulicę?

Napisane przez

W ostatni poniedziałek opisaliśmy problem niedrożnego odwodnienia drogi krajowej nr 28 w Makowie Podhalańskim, skutkującego pojawianiem się ogromnej kałuży w samym centrum miasta. Jak się okazuje, nasza interwencja spotkała się z natychmiastowym odzewem.

czwartek, 16 styczeń 2020 08:11

"Jeżdżą z głową" w Bystrej-Sidzinie

Napisane przez

Gmina Bystra-Sidzina kolejny raz otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki na realizację projektu upowszechniającego sporty zimowe.

czwartek, 16 styczeń 2020 08:06

Koła gospodyń nie tylko dla pań...

Napisane przez

Na terenie Gminy Jordanów funkcjonuje aktualnie pięć Kół Gospodyń Wiejskich. Jak się okazuje, w ich działanośc nie muszą się angażować tylko panie.

czwartek, 16 styczeń 2020 08:01

Makowska biblioteka stała się bardziej eko

Napisane przez

Urząd Miejski w Makowie Podhalańskim informuje, że końcem grudnia 2019 r. zakończył się pierwszy etap realizacji inwestycji związanej z termomodernizacją budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Makowie Podhalańskim.

środa, 15 styczeń 2020 20:47

Choć to zima, misiek nie śpi

Napisane przez

Kto wybiera się w najbliższych dniach na Babią Górę, powinien mieć się na baczności. Warunki na szlakach są trudne, nietrudno o poślizgnięcie i złamanie lub zwichnięcie nogi. Ale to nie jedyne zagrożenie – w czasie wycieczki można też natknąć się na niedźwiedzia brunatnego.

środa, 15 styczeń 2020 12:10

Sucha. Basen za darmo

Napisane przez

Tak samo, jak w minionym roku, dzieci do lat dwunastu oraz emeryci i renciści z Suchej Beskidzkiej nadal mogą korzystać z krytej pływalni w tym mieście za darmo. Ale nie bez ograniczeń. W ramach tej oferty przysługuje jedna bezpłatna godzina pływania dziennie, wyłącznie od poniedziałku do piątku.

środa, 15 styczeń 2020 06:56

Nowości wzbogaciły biblioteki w gminie Budzów

Napisane przez

Rada Ministrów uchwaliła Narodowy  Program Rozwoju Czytelnictwa, który jest programem wieloletnim na lata 2016-2020.  

Strona 1 z 334

 

HomeWydarzenia