Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 12 grudzień 2019 08:57

W Jachówce debatowano o bezpieczeństwie

Napisane przez

W sali Gminnego Ośrodka Kultury w Jachówce odbyła się debata pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym na terenie gminy Budzów”.

W debacie uczestniczyli przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej przedstawiciele samorządu, dyrektorzy szkół i przedszkoli oraz mieszkańcy gminy Budzów, którzy wspólnie omawiali zagadnienia związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym na terenie gminy Budzów.

Odbyła się debata pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym na terenie gminy Budzów”. Spotkanie zorganizowała Komenda Powiatowa Policji w Suchej Beskidzkiej wspólnie z Urzędem Gminy w Budzowie. W debacie uczestniczyli policjanci oraz przedstawiciele samorządu, jako podmioty odpowiedzialne za szeroko pojęte bezpieczeństwo.

Debatę rozpoczął I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Suchej Beskidzkiej nadkom. Marcin Kaczmarek, który omówił strukturę organizacyjną Komendy Powiatowej Policji wraz z podległymi Komisariatami. Analizę stanu bezpieczeństwa na terenie gminy Budzów w latach 2018-2019 pod kątem ruchu drogowego przedstawił Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Suchej Beskidzkiej kom. Grzegorz Sikora.

Podczas spotkania omówione zostało narzędzie ułatwiające komunikację pomiędzy Policją, a społeczeństwem, tj. Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa, za pomocą której mieszkańcy sygnalizują o zagrożeniach występujących w ich najbliższym otoczeniu. Asp. Krzysztof Błachut – kierownik rewiru dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej w praktyce pokazał, jak działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i w jaki sposób można na nią nanosić stwierdzone zagrożenie.

Po wystąpieniach policjantów odbyła się ożywiona dyskusja na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy, w której brali czynnie udział nie tylko mieszkańcy, ale też Wójt oraz obecni na debacie przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Najważniejsze wnioski, sformułowania w trakcie debaty będą realizowane przez KPP w Suchej Beskidzkiej przy współpracy z podmiotami odpowiedzialnymi za organizację ruchu na drogach powiatowych, gminnych i wojewódzkich, co w znacznym stopniu ma przyczynić się do poprawy stanu bezpieczeństwa na terenie gminy Budzów.

źródło: KPP Sucha Beskidzka

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaBudzówW Jachówce debatowano o bezpieczeństwie