Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

niedziela, 29 marzec 2015 14:20

Wielkanocy to już czas

W Bieńkówce odbył się XI Powiatowy Konkurs Potraw i Palm Wielkanocnych. Było świątecznie, wiosennie i nader smacznie.

 

Czas Świąt Wielkanocnych to czas obrzędów liturgicznych wspominających Zmartwychwstanie Chrystusa, a zarazem okazja, by świętować i się radować. Najlepiej przy suto zastawionych stołach. Jak owe powinny w czasie Wielkanocy wyglądać, pokazały członkinie Kół Gospodyń Wiejskich podczas XI Powiatowego Konkursu Potraw i Palm Wielkanocnych, które odbyło się w Domu Wiejskim w Bieńkówce.

Jury oceniało kilkanaście świątecznych stołów. Znawcy brali pod uwagę zarówno ich wygląd, jak i smak przyrządzonych przez gospodynie potraw. Doprawdy było co smakować – gaździny swój kunszt pokazały przygotowując dnia z drobiu, mięs wszelakich oraz darów natury.

Najlepsze potrawy zdaniem jury przyrządziły członkinie  Koła Gospodyń Wiejskich w Baczynie. Niewiele mniejszym kunszten kulinarnym popisały się panie ze Stowarzyszenia „Siedlisko” ze Stryszawy Górnej, oraz  KGW w Jachówce. Wyróżniono KGW w Toporzysku.

Podczas wielkanocnego spotkania oceniano również palmy. Ta najpiękniejsza została przygotowana przez  KGW w Palczy. Równorzędne drugie miejsce przyznano KGW w Tarnawie Górnej i KGW „Gaździny” z Marcówki. Trzecie miejsce zajęło KGW w Stryszawie Dolnej.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaBudzówWielkanocy to już czas