Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 01 lipiec 2015 23:40

Gmina Budzów aktywnie rozpoczyna wakacje!

Napisał

W środę 1 lipca na Orliku w Baczynie odbył się turniej Wakacje z piłką nożną ” zorganizowany przez trenerów Strzelca Budzów: Łukasza Reciaka oraz Janusza Sasuły. Głównym sponsorem wydarzenia było Województwo Małopolskie oraz Małopolskie Zrzeszenie "Ludowe Zespoły Sportowe".

W zawodach udział wzięli głównie chłopcy (lecz nie zabrakło także dziewcząt!) z rocznika 2002 i młodsi. Łatwo można było zauważyć, że sportowcy mieli przednią zabawę. Obok głośnego dopingu swoich drużyn unosił się dźwięk śmiechów i rozmów.  - Turniej został zorganizowany w celu promocji zdrowego trybu życia naszych młodych wychowanków gminy. Chcemy także przez to rozwijać zamiłowanie do piłki nożnej wśród najmłodszych - mówi Łukasz Reciak.

Przyjacielsko i fair play rywalizowały ze sobą cztery drużyny z terenu Gminy Budzów. - Wystawiliśmy praktycznie wszystkie grupy młodzieżowe ze Strzelca, był także Orlik Baczyn. Dodatkowo zagrała drużyna  LKS Bieńkówka kierowana przez Jarosława Gąstałe.-dodaje organizator. 

Drużyny zagrały "każdy z każdym". Po podliczeniu punktów przestawiono następujące wyniki:

1 miejsce - Strzelec I             - 7pkt

2 miejsce - LKS Bieńkówka     - 3pkt

3 miejsce - Orlik Baczyn         - 2 pkt

                     - Strzelec II     - 2pkt

Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał dyplom i coś co chyba ucieszyło małych sportowców najbardziej - orzeźwiające lody. Na dodatek każda z drużyn "wygrała" piłkę. 

Mamy nadzieję, że na terenie powiatu, a nawet całej Polski będzie organizowane coraz więcej wydarzeń promujących zdrowy, sportowy sposób spędzania czasu. Warto dodać, że ambasadorem projektu był selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka.

Klaudia Trączyk

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaBudzówGmina Budzów aktywnie rozpoczyna wakacje!