Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 11 sierpień 2015 08:03

Zachełmna. Tej wody lepiej nie pić

Napisał

W kraju zaczyna brakować wody. Ludzie łapią się desperackich sposobów, aby studnie nie wyschły. Niestety, nie wszystkie są dobre.

 

Strażacy na prośbę jednego z  mieszkańców w Zachełmnej wlali wodę z basenu strażackiego do studni z wodą pitną. Taka informacja podzielił się jeden z naszych Czytelników. Woda w basenie strażackim jednak, - jak zaznacza autor listu - z trudnością nadaje się do celów gospodarczych, jest zanieczyszczona ściekami, glonami, bakteriami i innymi drobnoustrojami z pewnością jej spożycie zagraża zdrowiu.

- Również wóz strażacki nie nadaje się do przewozu wody pitnej – alarmuje Czytelnik. - Ze  studni  głębinowej, która została zanieczyszczona, korzysta wielu mieszkańców, nie tylko osoba, która poprosiła o wlanie do niej tej wody. Dokonała tego samodzielnie, a reszta mieszkańców, dowiedziała się o tym dopiero po fakcie. I co teraz maja zrobić mieszkańcy? Pić czy nie pić, oto jest pytanie...

Jest też odpowiedź przedstawicieli wojewódzkiego Sanepidu. Jacek Żak ze Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Krakowie radzi, by takiej wody nie pić.

- Studnia, o której mowa, niestety nie znajduje się pod kontrolą Sanepidu, dlatego ciężko stwierdzić, jaki jest stan tamtejszej wody. Wiemy natomiast, że korzysta z niej kilka gospodarstw domowych. Dlatego radzimy, o ile doniesienie Czytelnika są zgodne z prawdą, by tej wody nie pić – powiedział portalowi sucha24.pl

Najlepiej sprawę zgłosić do najbliższego oddziału Sanepidu i poprosić o pomoc w uzdatnieniu wody. Suska stacja bowiem dysponuje odpowiednią wiedzą i środkami. 

 

Do sprawy wrócimy.

 

asdasdasdasdas
ShowMeble
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaBudzówZachełmna. Tej wody lepiej nie pić