Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 14 sierpień 2015 08:23

Strażacy upominają druhów

Napisał

Susza wszystkim daje się we znaki. Jednak „w walce o wodę” należy zachować rozwagę i nie działać pochopnie. 

Po naszym artykule dotyczącym wlania wody ze strażackiego basenu do studni w jednej z miejscowości na trenie powiatu suskiego, na reakcję władz i służb nie trzeba było długo czekać. O sprawie pisaliśmy TUTAJ

Jako pierwszy zareagował Sanepid ostrzegając przed spożyciem wody. W podobnym tonie wypowiadają się też strażacy Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej.

- Mieszkańcy, którzy zwrócili uwag na problem,  powinni zwrócić się jak najszybciej do specjalistów czyli do Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej celem zbadania, czy woda nadaje się do spożycia, a do czasu otrzymania wyniku badania, wody nie spożywać – zaznacza st. kpt. mgr inż. Łukasz Białończyk, zastępca Naczelnika Wydziału Operacyjno – Szkoleniowego KP PSP Sucha Beskidzka.

Nie ukrywa jednocześnie, że na szkoleniach doskonalących dla OSP przypominamy że nie mogą wozić wody mieszkańcom do celów spożywczych, ponieważ samochody pożarnicze nie są przystosowane do przewozu takiej wody, nawet gdyby ona pochodziła z hydrantów wodociągowych. 

- Działania OSP nie były w żaden sposób konsultowane z PSP, a PSP nie dysponowała OSP do tego działania - wyjaśnia. 

Od działalności druhów, o której poinformował Czytelnik, odcinają się również władze gminy. 

- Urząd Gminy w Budzowie nigdy nie zlecał strażakom napełnienia prywatnego ujęcia wodą z basenu strażackiego – poinformowała krótko Magdalena Malinka z Urzędu Gminy w Budzowie.

 
asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaBudzówStrażacy upominają druhów