Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 18 sierpień 2015 09:49

Najmłodsi zagrali w Memoriale im. Józefa Janiczaka

Napisane przez

- Józek był bardzo mocno związany ze sportem młodzieżowym, dlatego postanowiłem, że w memoriale jego imienia wystąpią zawodnicy z roczników 2005 i młodsi. Pewnie teraz patrzy na nas z nieba i się uśmiecha - powiedział główny organizator piłkarskiego Memoriału im. Józefa Janiczaka - Janusz Sasuła. Turniej odbył się w niedzielę 16. sierpnia na orliku w Baczynie.

Pięć drużyn, a nie sześć jak początkowo planowano, pojawiło się w niedzielne przedpołudnie na orliku w Baczynie, aby wziąć udział w zawodach. Strzelec Budzów, Spartak Skawce, Wilki Zawoja, Przebój Wolbrom i Orawa Jabłonka zagrały w systemie każdy z każdym (mecz trwał 15 minut). Nie dojechał do Baczyna zespół Ul Kraków. Po zakończeniu rywalizacji najlepsza drużyna otrzymała efektowny puchar ufundowany przez Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej. Wręczała go wdowa po Józefie Janiczaku - pani Ewa Janiczak. Organizator, dzięki wsparciu sponsorom, zapewnił także poczęstunek i wiele nagród dla zawodników. O tym dowiecie się w dalszej części newsa.

- Dlaczego takie, a nie inne drużyny? Wilki Zawoja to nasi przyjaciele i wzajemnie zapraszamy się na różne zawody. Z trenerem Przeboju Wolbrom poznaliśmy się podczas turnieju międzynarodowego w Krzeszowicach. Po raz pierwszy przyjechali do nas do Baczyna, mieli najdłuższą drogę spośród wszystkich drużyn. Orawa Jabłonka występowała na turniejach w Zawoi, gdzie zapraszają nas przyjaciele z Wilków i tam się poznaliśmy. I jeszcze Spartak Skawce. Józek Janiczak pochodził z tej miejscowości, przez wiele lat grał w Spartaku w A i B klasie. Trochę Spartak odstawał od innych, zajął ostatnie miejsce, ale miał najmłodszy skład, więc przyszłość przed nimi - powiedział Janusz Sasuła.

Z 10 punktami (3 zwycięstwa, jeden remis) w memoriale triumfował Strzelec Budzów. Losy pierwszego miejsca ważyły się od ostatniego meczu, w którym Jabłonka grała ze Strzelcem. Wygrana Orawy powodowała, że puchar powędrowałby do Wolbromia. Przez chwilę zawiązała się nawet zgoda między Przebojem i Orawą - zawodnicy z Wolbromia, ale też ich rodzice, głośno i żywiołowo zagrzewali do walki Orawę Jabłonkę. Skończyło się jednak na remisie 2:2, który premiował Strzelca.

Nie tylko puchar był stawką w turnieju. Każdy zawodnik otrzymał medal za uczestnictwo w memoriale, oprócz tego do każdej z drużyn trafiła piłka. Indywidualnie nagrodzono najlepszych zawodników w turnieju, króla strzelców, ale też najlepszych, zdaniem trenerów, piłkarzy z każdej drużyny. Każdy z zawodników otrzymał także poczęstunek, lody i coś do picia. Organizacja international level. I tylko szkoda, że taki turniej nie odbywał się pod nazwą "Wakacyjny turniej piłki nożnej", ale upamiętniał zmarłego Józefa Janiczaka.

- Słowo szkoda, to dobre określenie... Józek był wielkim przyjacielem piłki dziecięcej i młodzieżowej w Strzelcu Budzów. Działał na wszystkich frontach, bo także pomagał drużynom juniorskim i seniorom. Szczególnie lubił drużyny młodzieżowe, załatwiał obozy dla młodzieży, jeździł na turnieje. Brakuje nam go - przyznał Janusz Sasuła i zdradził, że w przyszłym roku na pewno odbędzie się kolejny memoriał. - Może będzie miał rangę międzynarodową, bo jeżeli gdzieś w okolicy będzie stacjonowała jedna z ukraińskich drużyn, z którą mam kontakt, to ją oczywiście zaprosimy.

I MEMORIAŁ IM. JÓZEFA JANICZAKA - 16.08.2015 - BACZYN

WYNIKI:

Wilki Zawoja - Spartak Skawce 6:0

Orawa Jabłonka - Strzelec Budzów 2:2

Spartak Skawce - Strzelec Budzów 1:4

Wilki Zawoja - Przebój Wolbrom 2:6

Wilki Zawoja - Strzelec Budzów 3:6

Orawa Jabłonka - Przebój Wolbrom 1:5

Przebój Wolbrom - Strzelec Budzów 0:3

Wilki Zawoja - Orawa Jabłonka 1:4

Spartak Skawce - Przebój Wolbrom 0:5

Spartak Skawce - Orawa Jabłonka 2:0

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

I. Strzelec Budzów - 10 pkt

II. Przebój Wolbrom - 9 pkt

III. Orawa Jabłonka - 4 pkt

IV. Wilki Zawoja - 3 pkt

V. Spartak Skawce - 3 pkt

 

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaBudzówNajmłodsi zagrali w Memoriale im. Józefa Janiczaka