Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 16 listopad 2015 08:43

Budzów. Będą kary i sankcje!

Napisał

Władze gminy ostrzegają – mieszkańcy, którzy nie przestrzegają zasad gospodarki odpadami komunalnymi, narażają się na niemałe koszty.

 
Władze gminy Budzów wydały specjalny komunikat. Ujrzał on światło dzienne w związku z sygnałami od mieszkańców dotyczącymi „dzikich” wysypisk.
 
-  Przypominamy, że zgodnie z przepisami Ustawy  o utrzymaniu czystości i porządku w gminach właściciele nieruchomości, którzy nie przestrzegają zasad dotyczących odbioru i składowania odpadów oraz świadomie przyczyniają się do zanieczyszczania środowiska, pół i lasów, na terenie Gminy Budzów podlegają karze grzywny – czytamy w oświadczeniu.
 
Przedstawiciele miejscowego urzędu przypominają ponadto, że organami które, mają uprawnienia do nakładania kar w zakresie nieprzestrzegania ustawy, są oprócz organów samorządowych również policja oraz służby leśne.
 
- Jednocześnie sprawca ponosi również koszty związane z usunięciem pozostawionych zanieczyszczeń – zaznaczają urzędnicy.
 
I zwracają się do wszystkich osób, które mają informacje lub są świadkami w procederze wyrzucania odpadów w niedozwolonych miejscach, o niezwłoczny kontakt z Urzędem Gminy w Budzowie lub z Komisariatem Policji w Suchej Beskidzkiej.
 
asdasdasdasdas
ShowMeble
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaBudzówBudzów. Będą kary i sankcje!