Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

sobota, 12 grudzień 2015 15:05

Bezpieczne szkoły w Palczy i w Baczynie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Palczy i Zespół Szkolno-Przedszkolny w Baczynie otrzymały ponownie Certyfikaty Szkoły Promującej Bezpieczeństwo.

 

Aby otrzymać takie wyróżnienie, szkoły musiały zgłosić się do programu realizowanego przez Policję i spełnić szereg warunków. Obie placówki pierwszy raz taki certyfikat otrzymały dwa lata temu. Teraz został on przedłużony.

Działania, które zostały podjęte w szkołach to m.in. uzupełnienie monitoringu, próbne ewakuacje we współpracy z OSP, spotkania z ratownikiem medycznym, pielęgniarką szkolną czy dietetykiem. W szkołach poruszane były tematy takie jak bezpieczeństwo w internecie, zagrożenia związane z używkami, bezpieczeństwo na drodze i przeciwdziałanie agresji. Dodatkowo dzieci zachęcane były do aktywnego spędzania czasu – zarówno do uczestniczenia w zajęciach sportowych jak i angażowania się w wolontariat.

Certyfikaty z rąk Komendanta Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej inspektora Zbigniewa Maryona, odebrały dyrektor Małgorzata Urbańska oraz dyrektor Teresa Gaura.

Wcześniej taki certyfikat otrzymało też gimnazjum w Budzowie.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaBudzówBezpieczne szkoły w Palczy i w Baczynie