Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę
środa, 03 luty 2016 09:09

Budzów. By poprawić jakość powietrza

Ruszyła procedura przyjmowania wniosków o dofinansowanie wymiany starych, nieekologicznych pieców.

 
Przedstawiciele gminy Budzów poinformowali, że rozpoczęła się realizacja mijescowego Planu Gospodarki Niskoemisyjnej.
 
- Mieszkańcy Gminy zainteresowani uzyskaniem dofinansowania na wymianę starego źródła ciepła na nowy kocioł: węglowy ( dotyczy kotłów bez możliwości montażu dodatkowego rusztu), biomasę (dotyczy kotłów bez możliwości montażu dodatkowego rusztu), gazowy, olejowy, zasilany prądem elektrycznym, mogą złożyć wstępną deklarację udziału w Programie Ograniczenia Niskiej Emisji realizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie – poinformowały władze gminy.
 
Zainteresowane osoby, które planują wymianę pieca w budynku mieszkalnym w 2016 roku powinny złożyć stosowną deklarację osobiście w Urzędzie Gminy lub przesłać na adres Urzędu, w terminie do dnia 29 lutego 2016 r.
 
Kryteria i zasady dofinansowania wymiany starych palenisk opalanych paliwem stałym o niskiej sprawności energetycznej zostaną określone w regulaminie udzielenia dotacji. Regulamin zostanie przyjęty po wstępnej ocenie złożonych deklaracji.
 
asdasdasdasdas