Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 10 luty 2016 02:48

Bieńkówka. Plaga kretów psuje szyki sportowcom

Boisko LKS Bieńkówka po raz kolejny zostało przeorane przez te ryjące ssaki. To dla klubu dodatkowe zmartwienie i koszta.

Nie tylko miłośnicy sportów zimowych narzekają na słaba zimę. Niemalże „wiosenna aura tej zimy” daje się we znaki również m.in. piłkarzom. To właśnie prawdopodobnie z powodu tego, iż ziemia nie zamarzła, krety już zaczęły swe harce.   

Tak jest m.in. na terenie boiska LKS Bieńkówka. Murawa została przeorana przez kopce kretów. Jest ich ponad sto! 

  - Co rok pojawiają się i jest ich co raz to więcej – przyznaje Jarosław Gąstała z LKS. - Z tego powodu mamy sporo pracy. Płyta boiska musi być w dobrym, stanie aby rozgrywać nawet na tym poziomie mecze piłkarskie. Od kilku lat przez krety nasza murawa nie jest taka, jaką miewaliśmy kilka lat temu, kiedy tego problemu nie było. 

  Dlatego działacze, jak tylko zrobi się  cieplej, rozpoczną walkę ze szkodnikami i dewastatorami płyty boiska.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaBudzówBieńkówka. Plaga kretów psuje szyki sportowcom