Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 09 marzec 2016 21:45

Jachówka. Pokaz ratownictwa medycznego

Napisał

9 marca 2016 r. w Szkole Podstawowej w Jachówce odbyło się szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadzony przez grupę ratowników medycznych z jednostki „Lazarus” z Krakowa.

W szkoleniu udział wzięli uczniowie klas 0-VI oraz kadra dydaktyczna szkoły. W pierwszej części szkolenia ratownicy medyczni zapoznali uczniów ze sposobami postępowania w trakcie różnego typu zdarzeń zagrażających życiu i zdrowiu. Omówiono jak i kiedy wzywać pomoc, jak postępować z poszkodowanymi do czasu przybycia zespołów ratownictwa medycznego.

Zaprezentowano dzieciom sprzęt specjalistyczny będący na wyposażeniu jednostek służby zdrowia - uczniowie mogli wejść i zobaczyć sprzęt w karetce zdrowia. Naukę reanimacji oraz resuscytacji prowadzono na specjalnych fantomach. Podczas szkolenia zaprezentowano wykorzystanie sprzętu medycznego takiego jak: deska ortopedyczna, szyny Kramera, kołnierze do stabilizacji odcinka kręgosłupa szyjnego.

Uczono dzieci i młodzież jak sobie poradzić w trakcie udzielania pomocy w warunkach domowych, kiedy nie posiadamy specjalistycznego sprzętu medycznego. W drugiej części szkolenia uczniowie na specjalnie przygotowanych stanowiskach pod okiem  ratowników medycznych mieli okazję do praktycznego wykorzystania zdobytej wcześniej wiedzy. Ćwiczono między innymi reanimację krążeniowo oddechową, ułożenie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, przenoszenie na noszach.

Dzieci z prawdziwym zaangażowaniem przystępowały do zajęć motywowane faktem, iż wiedza o tym, jak należy nieść pomoc, może uratować czyjeś życie……

Na potwierdzenie odbytego szkolenia uczniowie Szkoły Podstawowej w Jachówce otrzymali pamiątkowy dyplom.

 

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaBudzówJachówka. Pokaz ratownictwa medycznego