Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 27 kwiecień 2016 08:19

Powstawała „w bólach”, ale służy od wieku

Uczniowie i nauczyciele świętowali 100-lecie Szkoły Podstawowej nr 2 w Budzowie.

Przed wiekiem wszystko było inaczej. Młodzież z Budzowa uczyła się w Zembrzycach. Postanowiono to więc zmienić i w ich rodzinnej miejscowości postawić szkołę. Placówka mieściła się początkowo w domach prywatnych, jednak zapotrzebowanie na edukację w Budzowie rosło z każdym rokiem.

Po wojnie udało się postawić budynek placówki. Niestety, dekadę później strawił go ognisty żywioł. Na tym jednak nie skończyła się historia edukacji w Budzowie. Szkołę odbudowano, a w jej murach we wtorek 26. kwietnia nauczyciele i uczniowie świętowali jej 100 – lecie.

Tak w skrócie wygląda historia placówki noszącej imię Adama Mickiewicza, która podczas uroczystej akademii zaprezentowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2.

Na jubileusz przybyło wielu gości z życzeniami i gratulacjami składanymi na ręce Małgorzaty Krzysztań, dyrektor budzowskiej placówki. I my pragniemy się do nich dołączyć, życząc co najmniej kolejnych stu - choć może mniej burzliwych – lat działalności dla miejscowej społeczności.

 

Opublikowany przez Sucha24.pl na 26 kwietnia 2016

 

HomeWydarzeniaBudzówPowstawała „w bólach”, ale służy od wieku