Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 08 czerwiec 2016 22:30

Baczyn promuje zdrowie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Baczynie to szkoła promująca zdrowie. Podejmowane  jest wiele działań służących realizacji postawionego sobie przez placówkę zadania. W dniach 31.05- 6.06 przeprowadzono akcję  „Tydzień dla zdrowia”, która rozpoczęła się w dniu 31.05 w dniu Święta Rodziny.

Wtedy to zaproponowano wychowankom zdrowy poczęstunek w formie „Talerza zdrowia”.Był on wypełniony wieloma owocami. Zarówno dzieci jak i rodzice bardzo ucieszyli się z takiego zdrowego poczęstunku, a i z talerzy szybko zniknęły pełne witamin owoce. Dzień 1.06 był „Dniem Banana”- uczniowie ubrani w żółte stroje ochoczo pałaszowali banany i spędzali aktywnie wszystkie przerwy. Dzień 2.06 był wyjątkowy bo nie tylko był „ Dniem Marchewki”, ale w tym dniu był także Dzień Dziecka i Dzień Sportu.

Dodatkowo każdy uczeń mógł się przebrać za jakieś warzywo lub owoc i stanąć do konkursu na najlepszy strój. Uczniowie prześcigali się w pomysłach na przebrania, a jury miało nie lada problem z wyborem. Pozostałą część dnia uczniowie spędzili aktywnie, biorąc udział w rywalizacjach międzyklasowych w chodzeniu na szczudłach, bieganiu przez tor przeszkód i meczach w siatkówkę.

Nawet w Dzień Dziecka uczniowie ochoczo pałaszowali marchewkę i inne owoce zamiast słodkości. Często w szkole słodkości zastępowane są zdrowymi przekąskami, dlatego dzieci zaczęły chętnie po nie sięgać, a przegryzanie marchewki podczas  przerw nikogo już u nas w szkole nie dziwi. Dnia 3.03. uczniowie obchodzili Dzień Jabłka- ubrani na czerwono i zielono zajadali jabłka. W tym dniu ogłoszono też wyniki konkursu plastycznego „Dbam o zdrowie i higienę osobistą”.

We wszystkie dni „Zdrowego Tygodnia” uczniowie spędzali aktywnie przerwy: skacząc na skakankach, grając w piłkę, bawiąc się w klasy. Sami uczniowie stwierdzili, że tak aktywnego tygodnia jeszcze nie było, a i o dziwo zdrowo- aktywny tydzień tak się im spodobał, że proszą o jeszcze……

 

HomeWydarzeniaBudzówBaczyn promuje zdrowie