Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 07 listopad 2016 09:59

Budzowska gminna droga „Zimziele” zostanie przebudowana

Wójt Gminy Budzów podpisał umowę na finansowanie rozbudowy z samorządem województwa.

 

We wtorek, 25 października 2016 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego  w Krakowie została podpisana umowa  w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa miejscowości na obszarach wiejskich” programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 w zakresie „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych operacji pn.: Przebudowa i rozbudowa drogi gminnej „Zimziele” Nr K 440035 w miejscowości Budzów o długości 380 metrów.

Całkowity koszt rozbudowy gminnej drogi prowadzącej do Zimzielówki to kwota ponad miliona 225 tysięcy złotych. Termin zakończenia inwestycji planowany  jest na wrzesień przyszłego roku. Samorząd gminy przeznaczył na budowę tego odcinka blisko 465 tysięcy złotych. Brakujące ponad 760 tysięcy dołoży Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

W ramach przebudowy  i rozbudowy drogi zostanie przeprowadzone rozebranie istniejącej drogi, wykonanie podbudowy drogi o powierzchni 2580 m2, wykonanie nawierzchni drogi asfaltowej o powierzchni 2580 m2, wykonanie kanalizacji deszczowej, 15 studzienek kanalizacji deszczowej, 20 wpustów deszczowych, a co ważne dla mieszkańców budowa chodnika i zatoki parkingowej.

 

Jak komentuję rozbudowę drogi Wójt Gminy Budzów, Jan Najdek:

- Głównym celem rozbudowy jest poprawa jakości życia na obszarze Gminy, a także dostosowanie nośności konstrukcji nawierzchni do standardów Unii Europejskiej i zwiększenie płynności  bezpieczeństwa ruchu. Wnioskowany do przebudowy odcinek drogi w stanie istniejącym wykazuje bardzo duże zużycie i powoduje utrudnienia w ruchu poprzez ograniczenie nośności drogi i jej przepustowości.                                                 

Nowa droga będzie służyć ochronie środowiska, dzięki zastosowaniu technologii mu przyjaznych, w tym zmniejszenia hałasu na przebudowywanej drodze wynikającego z zwiększenia prędkości przejazdu. Zgodnie z zapewnieniami Urzędu Gminy poprawi się również bezpieczeństwo i komunikacyjny dostęp w gminie, poprzez szybkie i bezpieczne połączenie do 3 osad, obiektów użyteczności publicznej, w tym kościoła parafialnego pod wezwaniem Matki Boskiej Pocieszenia, domu parafialnego, kaplicy cmentarnej, gimnazjum i sali Gimnastycznej, parkingu ogólnodostępnego, a także do cmentarza z drogą wojewódzką i pozostałymi częściami gminy. Przede wszystkim poprawi się jednak płynność i  bezpieczeństwo ruchu dorosłych i dzieci. Budowa drogi jest realizowana w ramach przeciwdziałania marginalizacji społecznej i ekonomicznej obszarów wiejskich.

 

Foto: Mapy Google

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaBudzówBudzowska gminna droga „Zimziele” zostanie przebudowana