Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 08 listopad 2016 23:50

Palcza. „Śniadanie Daje Moc”

Szkoła Podstawowej w Palczy uczestniczyła w tym roku w ogólnopolskiej akcji „Śniadanie Daje Moc”. Dzieci nie tylko uczyły się zdrowo odżywiać, ale i same przygotowały wyborne śniadania i inne posiłki. Finał odbył się we wtorek. 

W trakcie zajęć dzieci spotkały się z pielęgniarką, intendentem, kucharzem, czy też odwiedziły sklep, by dowiedzieć się o zaletach zdrowego śniadania, ale generalnie o zasadach właściwego odżywiania. Podczas misji klasowej przypominali sobie, że należy jadać regularnie, a w ramach misji specjalnej przygotowali zegary  i plakaty przypominające właśnie o tej zasadzie. W domach wraz z rodzicami przygotowywały zdrowe śniadania i obiady, sadziły zioła i warzywa.  

Wczoraj w szkole obchodzono Dzień Śniadania Dającego Moc, który zbiegł się z Europejskim Dniem Zdrowego Jedzenia i Gotowania. W szkole pojawili się goście i rodzice. Wspólnie z uczniami przygotowali śniadania, które potem ze smakiem zjedzono.

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaBudzówPalcza. „Śniadanie Daje Moc”