Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 14 listopad 2016 09:40

11 listopada w Budzowie. Uroczysta msza i niepodległościowy bieg

Napisane przez

Gmina Budzów postanowiła uczcić Święto Niepodległości na sportowo.

 

Gminne Obchody Święta Niepodległości w Budzowie rozpoczęły się o 9:00 od Uroczystej Mszy Świętej w Kościele Parafialnym Matki Bożej Pocieszenia, po której mieszkańcy gminy mogli uczestniczyć w występach artystycznych w wykonaniu młodzieży gimnazjalnej. Później odbył się tradycyjny przemarsz pod pomnik upamiętniający Poległych za Ojczyznę w latach 1914-1920 oraz złożenie kwiatów.

Imprezą towarzyszącą obchodom był odbywający się od 13:00 w Baczynie-Glinniku Bieg Niepodległości po Ziemi Budzowskiej. Jej organizatorami byli Wójt Gminy Budzów, Jan Najdek, Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów, Parafia pod wezwaniem Matki Bożej Pocieszenia, Zarząd Gminny Ochotniczej Straży Pożarnej Gminy Budzów i Gminna Komisja do spraw Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Miejscem wydarzenia była baczyński Orlik.

 

Otwarcie zawodów nastąpiło zgodnie z planem. Równo o 13:00 wystartowali uczniowie szkół podstawowych w biegu na 1000 metrów, godzinę później gimnazjaliści w biegu na 2000 metrów. Po rywalizacji biegowej dzieciaki wzięły udział w konkursach, grach i zabawach mających na celu promocję zdrowego stylu życia. O 15:20 nastąpił start specjalnego biegu-sztafety strażaków na 4 kilometry (4x1km), a o 16:00 start Biegu Głównego dla wszystkich o długości 4 kilometrów, choć organizatorzy przewidywali dwukrotnie dłuższą trasę.

Na biegaczy i widzów czekała świetnie zaopatrzona strefa gastronomiczna: gorące napoje, kiełbaski z grilla, pyszne ciasta.

 O 17:00 odbyło się wręczenie nagród zwycięzcom. Organizatorzy przewidzieli nagrody rzeczowe i pieniężne.

Oto lista zwycięzców:

 

Szkoły podstawowe:

Dziewczynki:

1. Agata Lenik

2. Emilia Mirocha

3. Julia Kania

 

Chłopcy:

1. Jakub Frączek

2. Konrad Kosek

3. Eryk Strączek

 

Gimnazjum:

Dziewczyny:

1. Zuzanna Burliga

2. Anna Chromy

3. Kamila Mirocha

 

Chłopcy:

1. Michał Pocielej

2. Jakub Kołacz

3. Kacper  Bałos

 

Bieg główny:

 

Kobiety:

1. Aneta Suwaj

2. Elżbieta Pająk

3. Mirosława Światłoń

 

Mężczyźni:

1. Adam Światłoń

2. Emanuel Zaręba-Głód

3. Sylwester Nowak

 

Sztafeta strażaków:

1. OSP Zachełmna

2. OSP Bieńkówka

3. OSP Budzów

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaBudzów11 listopada w Budzowie. Uroczysta msza i niepodległościowy bieg