Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
niedziela, 18 grudzień 2016 11:36

W Budzowie liczą na dotacje na kanalizację

Napisał

Gmina Budzów stara się o dotacje na budowę kanalizacji. Łączny koszt robót wynieść ma ponad 5 mln 700 tys. złotych. Pieniądze mają pochodzić z  Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020. Ostateczna decyzja, czy gmina otrzyma pieniądze na ten cel zapadnie z początkiem przyszłego roku.

 

W ramach projektu planowana jest budowa  nowej sieci kanalizacji sanitarnej o łącznej długości blisko 20 km. Będą nią odprowadzane ścieki z 274 budynków położonych w miejscowości Budzów.

Z budżetu własnego gmina zamierza wydać na inwestycję 3,7 mln zł. Wnioskowana kwota dotacji, to nie całe 2 mln zł. Planowany termin zakończenia prac zaplanowano na czerwiec 2018 roku.

sj

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaBudzówW Budzowie liczą na dotacje na kanalizację