Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

niedziela, 01 styczeń 2017 19:19

Budzów ma zrównoważony budżet

Koniec roku, to już tradycyjny czas dla samorządów nad przyjmowaniem budżetów na przyszły rok. Budżet na 2017 r. przyjęli właśnie jednogłośnie podczas ostatniej sesji radni gminni. Zestawienie dochodów i wydatków nie przewiduje żadnego deficytu, ani nadwyżki finansowej.

Dochody będą pokrywały się z wydatkami i wyniosą ponad 36 mln zł. Oświata i wychowanie będzie kosztować gminna kasę 14 milionów złotych. Podobną kwotę przeznaczono zostały na pomoc z społeczną. Z czego 8 milionów, to dotacja, którą gmina otrzymuje w ramach zasiłku rodzinnego „500+”.

Gmina w przyszłym roku wiele pieniędzy zamierza wydać na gospodarkę komunalną i ochronę środowiska. Najwięcej pochłoną inwestycje, w tym budowa oczyszczalni ścieków. Planuje się też budowę kanalizacji na terenie: Budzowa, Bieńkówki i Jachówki. W tej ostatniej miejscowości potrzebne będzie jeszcze opracowanie dokumentacji.

Gmina musi zabezpieczyć środki na wkład własny remontu drogi Zimziele w Budzowie. Łącznie cała inwestycja kosztować ma 1,2 mln zł, z czego z budżetu gminy przeznaczone zostanie 760 tysięcy złotych. Reszta będzie pochodzić z dotacji.

W ramach budżetu przeznaczono również pieniądze dla sześciu sołectw. W ramach funduszu sołeckiego każde z nich otrzyma po blisko 30 tysięcy złotych.

km

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaBudzówBudzów ma zrównoważony budżet