Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 10 kwiecień 2017 09:14

Było czuć aromat Świąt!

W Bieńkówce odbył się po raz trzynasty już Powiatowy Konkurs Potraw i Palm Wielkanocnych. Wzięło w nim udział kilkanaście kół gospodyń wiejskich z regionu. Nic dziwnego, że Dom Wiejski stał się swoistym rajem dla miejscowych łasuchów.

Mięsa, jajka, wypieki… W Bieńkówce nie dość że było smacznie, to jeszcze na bogato! Miejscowe gospodynie po raz kolejny pokazały, jak święta Wielkiej Nocy spędzić nie tylko radośnie, ale i ze smakiem i syto.

Co prawda ideą tego typu spotkań jest przede wszystkim spotkanie miłej, rodzinnej atmosferze, to jednak nie zabrakło elementów – jak na konkurs przystało – rywalizacji. Eksperci z jury pierwsze miejsce przyznali paniom z Koła Gospodyń Wiejskich „Swojska Gromada” w Juszczynie. Druga nagroda przypadła Kołu Gospodyń Wiejskich w Bieńkówce. Na trzecie miejsce zasłużyło Koło Gospodyń Wiejskich „Redz” w Tarnawie Górnej.  Ponadto wyróżniono Stowarzyszenie Zembrzyckie Koło Gospodyń „Mioduszyna”, Koło Gospodyń Wiejskich „Tarnawianki” w Tarnawie Dolnej, Koło Gospodyń Wiejskich w Baczynie oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Budzowie.

Ocenie poddano też palmy wielkanocne. Te najbardziej tradycyjne wykonały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Palczy. Druga nagroda przyznana została Kołu Gospodyń Wiejskich „Niezłe Ziółka” w Toporzysku, a trzecia dla Koła Gospodyń Wiejskich w Jachówce. Wyróżniono Koło Gospodyń Wiejskich w Stryszawie Dolnej  i Koło Gospodyń Wiejskich w Zachełmnej.

Podczas tak uroczystej imprezy nie mogło zabraknąć i popisów miejscowych artystów. Wielkanoc w Bieńkowicach rozpoczęło przedstawienie „Gość oczekiwany” pokazane na scenie przez Grupę Apostolską z Bieńkówki.

Galeria

asdasdasdasdas