Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

niedziela, 25 marzec 2018 18:39

Oceniali i degustowali, czyli XIV Powiatowy Konkurs Potraw i Palm Wielkanocnych

W Domu Wiejskim w Bieńkówce już po raz czternasty odbył się Powiatowy Konkurs Potraw i Palm Wielkanocnych. Organizatorem konkursu była Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów, a współorganizatorem suskie starostwo.

Zanim jednak przystąpiono do konkursu, Grupa Apostolska z Bieńkówki zainscenizowała spektakl nawiązujący do męki pańskiej. I wywołała niemałe poruszenie nie tyle na twarzach, co w sercach wszystkich oglądających. Potem przyszedł czas już na długo oczekiwany moment oceny przygotowanych przez gospodynie z całego powiatu potraw oraz palm.

W zawodach, w których w kategorii potraw zwracano szczególną uwagę przy punktacji na: walory smakowe potraw, nawiązanie do tradycji oraz estetykę podania i dekorację, a przy palmach wielkanocnych oceniano: zgodność z tradycją, użycie naturalnych materiałów oraz estetykę wykonania, wzięło udział dziesięć kół gospodyń. 

KATEGORIA POTRAWY WIELKANOCNE:

I miejsce -      KGW Jachówka

II miejsce -     KGW Bieńkówka, KGW Palcza

III miejsce -   KGW Tarnawa Dolna - "Ojcowizna"

                       KGW Zachełmna

Wyróżnienie:  KGW Budzów

KATEGORIE PALM WIELKANOCNYCH:

I miejsce -      KGW Palcza

II miejsce -     KGW Baczyn

III miejsce -    KGW Osielec

                        KGW Tarnawa Dolna - "Tarnawianki"

Wyróżnienie - KGW Stryszawa

                  

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaBudzówOceniali i degustowali, czyli XIV Powiatowy Konkurs Potraw i Palm Wielkanocnych