Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

piątek, 11 maj 2018 06:31

Młodzi aktorzy zachwycili jurorów

Mali artyści ze szkół podstawowych gminy Budzów spotkali się w Jachówce na XIII Gminnym Przeglądzie Teatrzyków Szkolnych.

Organizatorami Przeglądu była Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów i Gminna Komisja ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii. Przegląd teatrów miał charakter konkursowy i przebiegał pod hasłem „Warto pomagać innym”. Na scenie zaprezentowano łącznie 7 przedstawień. Konkurs rozpoczął się od występów uczniów klas I-III, a następnie zaprezentowały się zespoły z klas IV-VII. Uczestników konkursu oceniało jury w składzie: Anna Gąsiorek – Rezler – rzecznik Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej, Magdalena Żmudka – przewodnicząca Gminnej Komisji ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Jerzy Dziedzic – aktor Teatru Polskiego w Bielsku-Białej, Andrzej Róg – aktor Teatru Stu w Krakowie.

Na scenie podczas występów widać było wielkie zaangażowanie aktorów, a interesujące interpretacje prezentowanych utworów oczarowały jurorów i widzów. Młodzi artyści zagrali wspaniale, pokazując przy pomocy środków teatralnych jak ważne jest niesienie pomocy innym.

 

Komisja konkursowa biorąc pod uwagę następujące kryteria oceny:

1. Dobór repertuaru

2. Kulturę słowa

3. Opracowanie dramaturgiczne, plastyczne i muzyczne przedstawienia

4. Ogólny wyraz artystyczny

 

Przyznała następujące miejsca i wyróżnienia:

W kategorii klas I-III:

I miejsce

Zespół „Stokrotki” z SP nr 1 w Budzowie za przedstawienie pt. „Bajka o Jarzębince”

II miejsce

Zespół „Maluchy” z SP nr 2 w Budzowie  za przedstawienie pt. „O Borsuku Samotniku”

 

W kategorii klas IV-VII:

I miejsce

Zespół „Andegaweni” z SP w Bieńkówce za przedstawienie pt. „Matylda”

II miejsce

Zespół „Teatromaniacy” ” z ZSP w Palczy za przedstawienie pt. „Opowieść wigilijna”

III miejsce

Zespół „To i Owo” z ZSP w Baczynie za przedstawienie pt. „Jest taki kwiat”

 

Wyróżnienie

Zespół „Horrorki” z SP w Zachełmnej za przedstawienie  pt. „Balladyna”

 

Wyróżnienie

Zespół „Dwójka” z SP nr 2 w Budzowie za przedstawienie pt. „Mały Lord”.

 

Ponadto Nagrodę Wójta Gminy Budzów za  najlepszą grę aktorską zdobyli: Paulina Kołacz z SP w Bieńkówce za rolę „Matyldy” oraz Julia Stypuła z SP w Zachełmnej za rolę „Skierki”.

W Powiatowym Konkursie Teatrów Dzieci i Młodzieży „Bajdurek” w Suchej Beskidzkiej gminę Budzów będą reprezentowały zespoły: Zespół „Stokrotki” z SP nr 1 w Budzowie, Zespół „Andegaweni” z SP w Bieńkówce oraz Zespół „Horrorki”  z SP w Zachełmnej. Wszystkim uczestnikom konkursu składamy gratulacje, a laureatom życzymy powodzenia na eliminacjach powiatowych.

Źródło: UG Budzów

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaBudzówMłodzi aktorzy zachwycili jurorów