Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny

Bystra-Sidzina (216)

Kolejny raz wybory uzupełniające w Bystrej-Sidzinie takimi będą tylko z nazwy. Podobnie jak kilka miesięcy temu, do objęcia wolnego mandatu zgłosił się tylko jeden kandydat, więc z automatu zostanie on radnym, a mieszkańcy nie będą musieli iść do urn.

Bystra-Sidzina jest kolejną gminą obok Suchej Beskidzkiej i Stryszawy, w której radni przyjęli już budżet na 2021 rok. Z przyjętych założeń dochody mają być mniejsze od wydatków.

W ubiegłym roku w Bystrej-Sidzinie obowiązywała jedna z wyższych (w powiecie suskim) stawek za odbiór odpadów, choć nie horrendalnie wysoka. Teraz mieszkańcy tej gminy nie muszą sięgać głębiej do kieszeni!

Strażacy z Bystrej Podhalańskiej troszczą się nie tylko o dobytek mieszkańców tej miejscowości oraz sąsiednich. Dzięki swojej obrotności stwarzają im także warunki do odbywania spotkań okolicznościowych.

Mieszkańcy gminy Bystra-Sidzina, którzy zdecydowali się przystąpić do programu montażu przydomowych oczyszczalni ścieków mogą mieć powody do zadowolenia. Inwestycja doczeka się realizacji, a przy tym dostaną zwrot pieniędzy wpłaconych tytułem udziału własnego w przedsięwzięciu.  

Jak co roku wójt gminy Bystra-Sidzina Stanisław Tempka przyznał stypendia sportowe i naukowe. Niestety, tym razem z wiadomych względów nie mógł wyróżnionych uczniów i studentów zaprosić na wspólne spotkanie. Gratulacje przekazał im zdalnie, prezentując jednocześnie sylwetki stypendystów.

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów Gminna Biblioteka Publiczna w Sidzinie oraz filia w Bystrej Podhalańskiej mogły wznowić swoją działalność. I tak też się stało. Placówki działają jednak w ostrym reżimie sanitarnym. 

środa, 25 listopad 2020 11:07

Sidzina: Rozścielono półkilometrowy dywanik

Napisane przez

Nowy wygląd zyskała po remoncie droga gminna w Sidzinie na Wielkiej Polanie, a prowadząca koło kaplicy. W ostatnim czasie przeszła bowiem gruntowny remont.  

niedziela, 15 listopad 2020 11:40

Drugie wybory uzupełniające przed nami

Napisane przez

Po raz drugi w krótkim czasie w gminie Bystra-Sidzina odbędą się wybory uzupełniające do Rady Gminy. Niewykluczone jednak, że mieszkańcy nie pójdą do urn.

Strona 1 z 17
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaBystra-Sidzina