Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Bystra-Sidzina (187)

wtorek, 02 czerwiec 2020 09:30

Pozbyli się ponad stu ton odpadów

Napisane przez

Co roku w gminie Bystra-Sidzina odbywają się się zbiórki odpadów wielkogabarytowych, opon z samochodów osobowych oraz zużytego sprzętu elektronicznego i elektronicznego. Porównując ilość tego typu odpadów zebranych w maju tego roku można zauważyć, że jest ich zdecydowanie więcej niż w latach wcześniejszych.

poniedziałek, 01 czerwiec 2020 11:27

Niby Nic, a jakie to dobre!

Napisane przez

W dobie koronawirusa coraz popularniejsze staje się zdalne nagrywanie utworów. Choć takie rzeczy robiono już znacznie wcześniej, na przykład w sytuacji, gdy muzyków dzieliły setki czy wręcz tysiące kilometrów, teraz decydują się na to również zespoły, których członkowie mieszkają niedaleko siebie.

Gmina Bystra-Sidzina w ramach kolejnego projektu Ministerstwa Cyfryzacji „Zdalna Szkoła +” pozyskała grant na zakup komputerów dla uczniów szkół podstawowych.

sobota, 23 maj 2020 09:54

Przenieśli działalność do sieci

Napisane przez

Kilka dni temu pisaliśmy o pieśni, którą zdalnie nagrali mieszkańcy Sidziny. Ale to nie jedyne kulturalne wydarzenie, jakie w czasie epidemii koronawirusa miało miejsce w gminie Bystra-Sidzina. Jak się okazuje, jest ich zaskakująco dużo. Tyle tylko, że zamiast w realu, ludzie uczestniczą w nich za pośrednictwem Internetu.

poniedziałek, 18 maj 2020 19:17

Zdalnie nagrali hymn Sidziny

Napisane przez

Epidemia koronawirusa spowodowała, że w wielu miejscowościach życie kulturalne całkowicie zamarło. Ale nie w Sidzinie. Jej mieszkańcy zdalnie, bez wychodzenia z domów, nagrali razem rodzaj hymnu swej wsi - ludową pieśń „Sidzina, Sidzina”.

czwartek, 07 maj 2020 09:35

Dwa miesiące szczęścia i lata tęsknoty

Napisane przez

Sidzinianka Anna Jelińska urzeka skromnością i dystansem do siebie. Mówi, że ma ubogie słownictwo, jakby zupełnie nie zdawała sobie sprawy z tego, że językiem polskim posługuje się z siłą huraganu. Tworzy wiersze, które poruszają, zapadają w pamięć, pozwalają zajrzeć w głąb własnej duszy i otworzyć się na innych ludzi. A przede wszystkim docenić Boga.

czwartek, 07 maj 2020 06:24

Kolejne biblioteki stają otworem

Napisane przez

Od 6 maja otwarta zostaje dla czytelników  Biblioteka Publiczna w Sidzinie oraz Filia w Bystrej Podhalańskiej. Oczywiście, dla naszego wspólnego bezpieczeństwa, będą obowiązywały pewne ograniczenia.

czwartek, 23 kwiecień 2020 09:45

Pomogą wymienić kopciuchy

Napisane przez

Wójt Gminy Bystra-Sidzina ogłasza nabór wniosków o udzielenie dotacji celowej na wymianę niskowydajnych pieców na kotły ekologiczne.

poniedziałek, 20 kwiecień 2020 08:22

Dzielmy się ubraniami, ale nie śmiećmy!

Napisane przez

Między innymi na terenie gminy Bystra-Sidzina Polski Czerwony Krzyż prowadzi zbiórkę tekstyliów do specjalnie oznaczonych pojemników. Warto jednak pamiętać, by korzystać z nich prawidłowo.

Strona 1 z 15

 

HomeWydarzeniaBystra-Sidzina