Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny

Bystra-Sidzina (193)

Gmina Bystra-Sidzina oraz Maków Podhalański zapraszają wszystkich mieszkańców zainteresowanych Programem „Czyste Powietrze” na spotkanie z osobami, które doradzą w kwestii możliwych rozwiązań termomodernizacyjnych, czy też pokażą jak wypełnić wniosek do programu.

W związku z rezygnacją Pani Doroty Kowalik z mandatu radnej Gminy Bystra-Sidzina, a także z dotychczasowej funkcji Przewodniczącej Rady Gminy Bystra-Sidzina - 28 lipca 2020 r. -  podczas posiedzenia XV sesji Rady Gminy przeprowadzony został wybór nowego Przewodniczącego Rady, którym wybrany został pan Krzysztof Drobny.

poniedziałek, 27 lipiec 2020 05:28

Wybiorą nowego członka rady gminy

Napisane przez

W związku z rezygnacją Doroty Kowalik z mandatu radnej Gminy Bystra-Sidzina ogłoszone zostały wybory uzupełniające.

środa, 15 lipiec 2020 07:29

Rządowe dotacje dla klubów sportowych

Napisane przez

Klub Sportowy „BYSTRA” w Bystrej Podhalańskiej oraz Klub Sportowy „Dąb” w Sidzinie pozyskały dofinansowanie w kwocie po 10.000 zł z Ministerstwa Sportu w ramach programu „Klub 2020”.

środa, 24 czerwiec 2020 20:05

Piosenka Justyny z Sidziny podbija Internet

Napisane przez

Pochodząca z Sidziny Justyna Biedrawa to osoba o wielu talentach. Śpiewa, gra na instrumentach, recytuje, pisze teksty utworów, jest inicjatorką różnych artystycznych projektów. Ponad miesiąc temu pisaliśmy o jednym z nich – nagranym zdalnie przez mieszkańców Sidziny hymnie tej miejscowości. Teraz Justyna opublikowała w serwisie YouTube teledysk do swojej nowej piosenki.

poniedziałek, 15 czerwiec 2020 11:13

Pomóżmy Anicie dostać się do finału Miss Małopolski!

Napisane przez

Urocza dwudziestolatka z Bystrej Podhalańskiej reprezentuje powiat suski w konkursie piękności Miss Małopolski. Została zakwalifikowana do półfinału (o czym pisaliśmy pod koniec marca tego roku), a teraz walczy o miejsce w finale. Każdy z naszych czytelników może jej w tym pomóc, wysyłając SMS lub głosując za pośrednictwem Internetu.

czwartek, 11 czerwiec 2020 12:11

Bystra-Sidzina diamentami stoi

Napisane przez

Brzmi to nieprawdopodobnie? Może, ale w gminie Bystra-Sidzina jest naprawdę dużo diamentów, choć w większości jeszcze nieoszlifowanych, które nie pokazały pełni swego blasku. Tyle tylko, że nie są to minerały, lecz diamenty w ludzkiej postaci. Osoby, które pięknie piszą, malują, rzeźbią, śpiewają lub trudnią się inną sztuką - niekoniecznie piękną z definicji, ale mimo to budzącą zachwyt.

wtorek, 02 czerwiec 2020 09:30

Pozbyli się ponad stu ton odpadów

Napisane przez

Co roku w gminie Bystra-Sidzina odbywają się się zbiórki odpadów wielkogabarytowych, opon z samochodów osobowych oraz zużytego sprzętu elektronicznego i elektronicznego. Porównując ilość tego typu odpadów zebranych w maju tego roku można zauważyć, że jest ich zdecydowanie więcej niż w latach wcześniejszych.

Gmina Bystra-Sidzina w ramach kolejnego projektu Ministerstwa Cyfryzacji „Zdalna Szkoła +” pozyskała grant na zakup komputerów dla uczniów szkół podstawowych.

Strona 1 z 15

 

HomeWydarzeniaBystra-Sidzina