Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Bystra-Sidzina (160)

poniedziałek, 02 grudzień 2019 07:45

Odnowione "zebry" w gminie

Napisane przez

Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej jako zarządca dróg powiatowych przebiegających przez gminę Bystra-Sidzina w ostatnim czasie wykonało odnowienie oznakowania poziomego i pionowego  przejść dla pieszych.

niedziela, 24 listopad 2019 15:22

Sidzina. Święty na fasadzie

Napisane przez

Jest w centrum Sidziny dom, który przyciąga uwagę turystów skuteczniej niż niejeden zabytek, choć pod względem architektonicznym niczym się nie wyróżnia. Wzrok przykuwa malowidło ścienne obejmujące dwie jego kondygnacje. Widnieje na nim Jan Paweł II z ręką uniesioną w błogosławieństwie, stojący nad brzegiem jeziora.

piątek, 15 listopad 2019 08:13

I Gwiaździsty Rodzinny Rajd Rowerowy

Napisane przez

W celu uczczenia 101 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, druhowie z jednostki OSP w Sidzinie zorganizowali „I Gwiaździsty Rajd Rowerowy”, realizując tym samym wniosek o powierzenie grantu w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW 2014-2020 w ramach projektu grantowego: I Gwiaździsty Rodzinny Rajd Rowerowy w Sidzinie-organizacja imprezy rekreacyjnej.

wtorek, 12 listopad 2019 21:09

Smog w Sidzinie

Napisane przez

Zdawałoby się, że skoro znaczną część gminy Bystra-Sidzina pokrywają lasy, można w niej bez obaw oddychać pełną piersią. Wszak drzewa to naturalny filtr antysmogowy. Ale choć jest ich tam bez liku, nie radzą sobie z zanieczyszczeniami, które w chłodne dni unoszą się z kopcących kominów. 

środa, 16 październik 2019 19:55

Będzie łatwiej dojechać

Napisane przez

W Bystrej Podhalańskiej ruszył remont dwu połączonych za sobą dróg gminnych, które prowadzą od budynku Urzędu Gminy do kościoła, a stamtąd do mostu nad potokiem Bystrzanka. Oba trakty doczekają się gładkiej jak stół nawierzchni asfaltowej, na nowo wykonane zostaną też miejsca parkingowe ciągnące się wzdłuż jezdni.

poniedziałek, 07 październik 2019 08:26

Pochówek bliskich w godnych warunkach

Napisane przez

Cmentarz Komunalny, który funkcjonuje w Bystrej Podhalańskiej zarządzany jest przez Gminę Bystra- Sidzina. Na przestrzeni ostatnich lat dużym problemem był brak domu pogrzebowego.

czwartek, 26 wrzesień 2019 08:30

Gospodynie z Sidziny opanowały stolicę.

Napisał

Wrześniowy weekend 20-22 września członkinie Stowarzyszenia Gospodyń „Sidzinianki” z Sidziny spędziły w stolicy Polski w Warszawie zwiedzając zabytki,muzea,poznając jej historię i podziwiając współczesny wizerunek miasta. To przykład, że można w ramach Stowarzyszenia wykazywać inicjatywę łączącą przyjemne z pożytecznym w szerszym rozumieniu wychodząc poza granice swojej gminy czy powiatu.

środa, 04 wrzesień 2019 07:34

Muzycy z OSP kultywują miejscową tradycję

Napisane przez

Ochotnicza Straż Pożarna w Bystrej Podhalańskiej informuje, że został zrealizowany projekt pn. „Kultywowanie miejscowej tradycji poprzez przeprowadzenie warsztatów muzycznych, zakup instrumentu muzycznego oraz przeprowadzenie koncertów przez Orkiestrę OSP w Bystrej Podhalańskiej”.

wtorek, 27 sierpień 2019 17:00

Hala sportowa i trzy boiska

Napisane przez

Już niebawem nikt nie będzie miał prawa powiedzieć, że w gminie Bystra-Sidzina brak warunków do rozwoju kultury fizycznej. Choć jeszcze niedawno rzeczywiście było z tym krucho, sytuacja bardzo się poprawiła, a w przyszłym roku będzie nawet bardzo dobra.

Strona 1 z 13

 

HomeWydarzeniaBystra-Sidzina