Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Bystra-Sidzina (151)

wtorek, 20 sierpień 2019 11:17

Bystra. Raj dla kilkulatków

Napisane przez

Kiedy z początkiem września dzieci wrócą do Przedszkola Publicznego w Bystrej Podhalańskiej, niełatwo będzie im skupić się na zajęciach w budynku. Obok powstał bowiem bajeczny plac zabaw. Taki, o jakim miejscowe maluchy mogły dotąd tylko pomarzyć.

poniedziałek, 15 lipiec 2019 23:13

Przepłynie jezioro na pomoc Wiktorii

Napisał

Pochodzący z Jordanowa Krzysztof Jąkała postanowił przepłynąć wpław całą długość Jeziora Czorsztyńskiego. A to niebagatelna odległość do pokonania bez pomocy łodzi – około 9 kilometrów. Mężczyzna robi to jednak nie tylko dla własnej satysfakcji, ale także dlatego, by zebrać pieniądze na pomoc dziesięcioletniej Wiktorii Gałce z Bystrej Podhalańskiej.

czwartek, 11 lipiec 2019 20:56

Sidzina. Traktorzyści, drwale i pilarze

Napisał

Trzecia edycja Formuły Traktor, czyli wyścigów ciągników rolniczych w Sidzinie, cieszyła się jeszcze większym powodzeniem niż poprzednie. Ale trudno się dziwić. Przybyło na nią wiele osób, które w poprzednich latach słyszały relacje obserwatorów tej emocjonującej zabawy i chciały tym razem na własne oczy obejrzeć zmagania traktorzystów.

Trwa modernizacja Przedszkola Publicznego w Bystrej Podhalańskiej

wtorek, 04 czerwiec 2019 06:51

W gminie Bystra-Sidzina ma być bezpieczniej

Napisane przez

W siedzibie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji wręczone zostały przedstawicielom samorządów promesy potwierdzające przyznanie dofinansowania na realizację zadań w ramach programu „Razem bezpieczniej”.

piątek, 19 kwiecień 2019 07:54

Dotacja do wymiany kotła

Napisane przez

Wójt Gminy Bystra-Sidzina ogłasza nabór wniosków o udzielenie dotacji celowej na wymianę niskowydajnych pieców na kotły ekologiczne.

Skansen w Sidzinie jest otwarty dla zwiedzających przez cały rok. 

poniedziałek, 08 kwiecień 2019 08:49

Gazyfikacja Bystrej-Szidziny coraz bliżej

Napisane przez

W związku z planowaną gazyfikacją gminy Bystra-Sidzina informujemy, że do dnia 18 kwietnia 2019 roku będą przyjmowane wnioski dotyczące przyłączu gazu.

środa, 27 marzec 2019 08:09

Będzie gaz jak będą chętni

Napisane przez

Wójt Gminy Bystra-Sidzina informuje, że w dniu 3 kwietnia (środa) o godz. 17.30 w sali OSP w Sidzinie oraz 4 kwietnia (czwartek) o godz. 17.30 w Sali OSP w Bystrej Podhalańskiej, odbędzie się spotkanie informacyjne w sprawie gazyfikacji terenu Gminy Bystra-Sidzina.

Strona 1 z 12

 

HomeWydarzeniaBystra-Sidzina