Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny

Bystra-Sidzina (165)

czwartek, 16 styczeń 2020 08:11

"Jeżdżą z głową" w Bystrej-Sidzinie

Napisane przez

Gmina Bystra-Sidzina kolejny raz otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki na realizację projektu upowszechniającego sporty zimowe.

poniedziałek, 13 styczeń 2020 08:29

Dostałeś komputer od gminy - zgłoś się do urzędu

Napisane przez

Informacja dla mieszkańców, którzy w ramach projektu „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu - eInclusion w Gminie Bystra-Sidzina” otrzymali sprzęt komputerowy

piątek, 03 styczeń 2020 06:26

Nowa filia Banku Spółdzielczego

Napisane przez

W budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Bystrej Podhalańskiej odbyło się uroczyste otwarcie Filii Banku Spółdzielczego w Jordanowie.

czwartek, 26 grudzień 2019 21:15

Złote i diamentowe pary

Napisane przez

Dziś, gdy coraz więcej małżeństw kończy się rozwodem, wielki podziw wzbudzają pary żyjące razem od kilkudziesięciu lat. Takie jak te, które niedawno spotkały się w Bystrej Podhalańskiej na jubileuszu złotych i diamentowych godów.

środa, 25 grudzień 2019 19:17

Bystra-Sidzina. Najlepsi z najlepszych

Napisane przez

Świetnie się uczą, startują w konkursach i olimpiadach przedmiotowych lub zawodach sportowych. Mają już na koncie niebagatelne sukcesy w różnych dziedzinach, ale wciąż mierzą jeszcze wyżej.

poniedziałek, 02 grudzień 2019 07:45

Odnowione "zebry" w gminie

Napisane przez

Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej jako zarządca dróg powiatowych przebiegających przez gminę Bystra-Sidzina w ostatnim czasie wykonało odnowienie oznakowania poziomego i pionowego  przejść dla pieszych.

niedziela, 24 listopad 2019 15:22

Sidzina. Święty na fasadzie

Napisane przez

Jest w centrum Sidziny dom, który przyciąga uwagę turystów skuteczniej niż niejeden zabytek, choć pod względem architektonicznym niczym się nie wyróżnia. Wzrok przykuwa malowidło ścienne obejmujące dwie jego kondygnacje. Widnieje na nim Jan Paweł II z ręką uniesioną w błogosławieństwie, stojący nad brzegiem jeziora.

piątek, 15 listopad 2019 08:13

I Gwiaździsty Rodzinny Rajd Rowerowy

Napisane przez

W celu uczczenia 101 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, druhowie z jednostki OSP w Sidzinie zorganizowali „I Gwiaździsty Rajd Rowerowy”, realizując tym samym wniosek o powierzenie grantu w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW 2014-2020 w ramach projektu grantowego: I Gwiaździsty Rodzinny Rajd Rowerowy w Sidzinie-organizacja imprezy rekreacyjnej.

wtorek, 12 listopad 2019 21:09

Smog w Sidzinie

Napisane przez

Zdawałoby się, że skoro znaczną część gminy Bystra-Sidzina pokrywają lasy, można w niej bez obaw oddychać pełną piersią. Wszak drzewa to naturalny filtr antysmogowy. Ale choć jest ich tam bez liku, nie radzą sobie z zanieczyszczeniami, które w chłodne dni unoszą się z kopcących kominów. 

Strona 1 z 13

 

HomeWydarzeniaBystra-Sidzina