Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny

Bystra-Sidzina (169)

sobota, 15 luty 2020 19:58

Bystra-Sidzina. Maleje przyrost naturalny

Napisane przez

Dla gminy Bystra-Sidzina miniony rok był niezły pod względem ilości narodzonych dzieci, choć bynajmniej nie najlepszy. Wtedy rodzice z tego terenu doczekali się 78 pociech. 40 z nich było dziewczynkami, a 38 – chłopcami.

środa, 12 luty 2020 06:23

Aktywne ferie na nartach

Napisane przez

W okresie ferii zimowych na stoku narciarskim „Beskid” w Spytkowicach  już piąty rok z rzędu uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Bystra-Sidzina nabywali podstawowe umiejętności nauki jazdy na nartach.

poniedziałek, 03 luty 2020 06:34

Sidzina: Hala sportowa z nowym sprzętem

Napisane przez

W ubiegłym roku, gmina Bystra-Sidzina rozpoczęła starania o pozyskanie funduszy na zakup wyposażenia i sprzętu sportowego nowo wybudowanej hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Sidzinie. Dzięki temu, udało się zdobyć 55 000 zł z Ministerstwa Edukacji Narodowej. Środki pochodzą z  rezerwy subwencji oświatowej na 2019 rok.

Szesnaście drużyn wzięło udział w I Halowym Turnieju Piłkarskim z Historią w Sidzinie. Dotychczas rocznica pacyfikacji wsi Sidzina, do której doszło w 1945 roku, była upamiętniana poprzez spotkania przy postawionej przez Jana Pastwę kapliczce. W tym roku rocznica ta została uczczona na sportowo, chociaż podczas turnieju został przypomniany przebieg dramatycznych wydarzeń, do których doszło w styczniu 1945 roku. 

czwartek, 16 styczeń 2020 08:11

"Jeżdżą z głową" w Bystrej-Sidzinie

Napisane przez

Gmina Bystra-Sidzina kolejny raz otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki na realizację projektu upowszechniającego sporty zimowe.

poniedziałek, 13 styczeń 2020 08:29

Dostałeś komputer od gminy - zgłoś się do urzędu

Napisane przez

Informacja dla mieszkańców, którzy w ramach projektu „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu - eInclusion w Gminie Bystra-Sidzina” otrzymali sprzęt komputerowy

piątek, 03 styczeń 2020 06:26

Nowa filia Banku Spółdzielczego

Napisane przez

W budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Bystrej Podhalańskiej odbyło się uroczyste otwarcie Filii Banku Spółdzielczego w Jordanowie.

czwartek, 26 grudzień 2019 21:15

Złote i diamentowe pary

Napisane przez

Dziś, gdy coraz więcej małżeństw kończy się rozwodem, wielki podziw wzbudzają pary żyjące razem od kilkudziesięciu lat. Takie jak te, które niedawno spotkały się w Bystrej Podhalańskiej na jubileuszu złotych i diamentowych godów.

środa, 25 grudzień 2019 19:17

Bystra-Sidzina. Najlepsi z najlepszych

Napisane przez

Świetnie się uczą, startują w konkursach i olimpiadach przedmiotowych lub zawodach sportowych. Mają już na koncie niebagatelne sukcesy w różnych dziedzinach, ale wciąż mierzą jeszcze wyżej.

Strona 1 z 13

 

HomeWydarzeniaBystra-Sidzina