Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 04 luty 2019 08:48

Młodzież z Bystrej i Sidziny nauczy się pływać

Młodzież z Bystrej i Sidziny nauczy się pływać Zdjęcie ilustracyjne, pixabay.com

Gmina Bystra-Sidzina pozyskała z Ministerstwa Sportu i Turystyki środki na realizację programu nauki pływania dla uczniów szkół podstawowych.

Program powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych z zakresu nauki pływania. Głównymi celami programu jest upowszechnianie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży, nabycie przez dzieci podstawowych umiejętności pływania, profilaktyka przeciwdziałania i korygowanie wad postawy, edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z akwenów.

W okresie od 09.03.2019 r. do 08.06.2019 r. 90 dzieci ze szkół podstawowych z Bystrej Podhalańskiej i Sidziny będzie uczestniczyło w zajęciach nauki pływania na Krytej Pływalni w Suchej Beskidzkiej. W ramach programu dzieci będą miały zapewniony transport na basen, opiekę podczas przejazdu oraz pobytu na basenie. Zajęcia prowadzić będą wykwalifikowani  instruktorzy.

Całkowita wartość projektu wynosi 37.868,00 zł, z czego 16.200,00 zł otrzymamy z Ministerstwa Sportu. Pozostały wkład finansowy zabezpiecza gmina oraz rodzice dzieci biorących udział w projekcie.

 

Źródło: UG Bystra-Sidzina

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaBystra-SidzinaMłodzież z Bystrej i Sidziny nauczy się pływać