Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 27 sierpień 2019 17:00

Hala sportowa i trzy boiska

Już niebawem nikt nie będzie miał prawa powiedzieć, że w gminie Bystra-Sidzina brak warunków do rozwoju kultury fizycznej. Choć jeszcze niedawno rzeczywiście było z tym krucho, sytuacja bardzo się poprawiła, a w przyszłym roku będzie nawet bardzo dobra.

 

W najbliższy poniedziałek (2 września) odbędzie się uroczyste otwarcie pełnowymiarowej hali sportowej w Sidzinie, na której oddanie do użytku wielu mieszkańców niecierpliwie czekało. Lecz to nie koniec dobrych nowin. Gmina otrzyma jeszcze prawie 600 tys. zł dotacji na rozbudowę infrastruktury sportowej. Dzięki tym środkom, w przyszłym roku przy szkołach w Bystrej Podhalańskiej i Sidzinie powstaną wielofunkcyjne boiska do gry w siatkówkę, koszykówkę i piłkę ręczną. W pierwszej z tych miejscowości dodatkowo pojawi się jeszcze jedno, do piłki nożnej, ze sztuczną murawą i bieżnią.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaBystra-SidzinaHala sportowa i trzy boiska