Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 26 grudzień 2019 21:15

Złote i diamentowe pary

Napisane przez
Złote i diamentowe pary Foto: G. Karkoszka

Dziś, gdy coraz więcej małżeństw kończy się rozwodem, wielki podziw wzbudzają pary żyjące razem od kilkudziesięciu lat. Takie jak te, które niedawno spotkały się w Bystrej Podhalańskiej na jubileuszu złotych i diamentowych godów.

 

Uroczystość przygotowały władze gminy Bystra-Sidzina, by uhonorować małżeństwa z pięćdziesięcio- i sześćdziesięcioletnim stażem. Jubilaci najpierw uczestniczyli w nabożeństwie w kościele p.w. św. Marcina, w czasie którego odnowili ślubne przyrzeczenia. W niejednej parze oczu zalśniły wówczas łzy wzruszenia. Po mszy świętej zebrani przeszli do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej, gdzie ciepłymi słowami powitał ich wójt Stanisław Tempka. Pary świętujące złote gody włodarz odznaczył Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, nadanymi im przez prezydenta RP Andrzeja Dudę. Wszyscy jubilaci otrzymali też prezenty od władz gminy, a ponadto panie dostały piękne czerwone róże. Dla wielu osób cenniejsze od tych upominków okazało się jednak błogosławieństwo od metropolity krakowskiego, arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, przekazane parom przez księdza kanonika Adama Byrskiego - proboszcza parafii w Bystrej Podhalańskiej.

Jubilaci z gminy Bystra-Sidzina, którzy w tym roku obchodzili złote gody (czyli pięćdziesięciolecie zawarcia związku małżeńskiego) to:

Janina i Jan Chorążowie

Marta i Jan Harwatowie

Rozalia i Jan Harwatowie

Stanisława i Stanisław Kudziowie

Krystyna i Stanisław Migasowie

Zdzisława i Ignacy Misińcowie

Teresa i Władysław Rysiowie

Helena i Józef Skupniowie

60 lat temu na ślubnym kobiercu stanęli, a teraz świętowali diamentowe gody:

Maria i Stanisław Kostkowie

Maria i Franciszek Powalaczowie

Stanisława i Władysław Sycowie

Joanna i Henryk Wójtowiczowie.

asdasdasdasdas
ShowMeble
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaBystra-SidzinaZłote i diamentowe pary