Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę
czwartek, 16 styczeń 2020 08:11

"Jeżdżą z głową" w Bystrej-Sidzinie

Napisane przez

Gmina Bystra-Sidzina kolejny raz otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki na realizację projektu upowszechniającego sporty zimowe.

Ma on na celu zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży z terenu Gminy Bystra-Sidzina w ramach zajęć pozalekcyjnych, poprzez aktywną rekreację ruchową, promocję bezpieczeństwa na stokach narciarskich oraz jazdę w kasku. Założenia projektu przewidują, że w okresie ferii skorzysta z niego 60 dzieci ze szkół podstawowych z terenu gminy. W ramach projektu planuje się zorganizować 8 wyjazdów na stok narciarski w Spytkowicach. Każde dziecko będzie uczestniczyło w 4 wyjazdach - jeden wyjazd obejmuje 4 godziny zajęć na stoku.

Uczniowie w ramach projektu zapewniony mają dowóz na stok narciarski, karnety wstępu na wyciąg, a także wyposażenie w kompletny sprzęt narciarski (narty, buty, kijki i kaski) oraz ubezpieczenie. Zajęcia prowadzić będą wykwalifikowani instruktorzy narciarstwa, a opiekę podczas przejazdu i pobytu na stoku zapewnią nauczyciele - opiekunowie.

Mamy nadzieję, że dzieci, które skorzystają z wyjazdów i rozpoczną przygodę z nauką jazdy na nartach dzięki temu projektowi nabędą podstawowe umiejętności jazdy na stokach o różnym nachyleniu i w różnych warunkach śniegowych, a także umiejętności bezpiecznego upadania i podnoszenia się. Instruktorzy zwracać będą także uwagę na umiejętność samodzielnej jazdy wyciągiem narciarskim oraz trenowanie techniki pokonywania trasy slalomu. Prócz szlifowania nauki jazdy na nartach, uczniowie zostaną zaznajomieni z koniecznością dbania o stan techniczny sprzętu narciarskiego. Wpajana będzie także tematyka związana z zasadami bezpieczeństwa na stoku, ze szczególnym uwzględnieniem posiadania odpowiednio dobranego kasku.

źródło: UG Bystra-Sidzina

asdasdasdasdas