Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 12 luty 2020 06:23

Aktywne ferie na nartach

Napisane przez

W okresie ferii zimowych na stoku narciarskim „Beskid” w Spytkowicach  już piąty rok z rzędu uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Bystra-Sidzina nabywali podstawowe umiejętności nauki jazdy na nartach.

Projekt Ministerstwa Sportu i Turystyki – Upowszechnianie sportów zimowych, ma  na celu organizację nauki jazdy na nartach zjazdowych dla uczniów szkół podstawowych. Jego główne założenia to: zdobycie podstawowych umiejętności poprawnej techniki jazdy na nartach, zapoznanie się z zasadami zachowania i bezpieczeństwa na stokach narciarskich, jak również zapoznanie uczniów z  zagrożeniami oraz ze sposobami ich zapobiegania.

W projekcie wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych z terenu Gminy Bystra-Sidzina – łącznie 60 osób.  Projekt zachęca uczniów do aktywnego spędzenia czasu wolnego, poprawy kondycji, podnoszenia ogólnej sprawność fizycznej uczniów, jak również integruje środowisko gminne. Od początku projektu z nauki jazdy na nartach zjazdowych skorzystało już ponad 200  uczniów z terenu  gminy.

źródło: UG Bystra-Sidzina

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaBystra-SidzinaAktywne ferie na nartach