Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

piątek, 28 luty 2020 08:33

Przewodnicy PTTK dzieciom

Nieprzerwanie od kilku lat Koło Przewodników Turystycznych Oddziału PTTK Rabka Zdrój, uczestniczy w akcji „Przewodnicy PTTK dzieciom”.

Z uwagi na przypadającą w roku 2020 setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła, dzieci z Przedszkola Publicznego Sidzinie, pod przewodnictwem Tadeusza Uczniaka, udały się na wycieczkę „Śladami św. Jana Pawła II po Sidzinie”. Przewodnik, przybliżył dzieciom postać Świętego, wskazując miejsca i związane z nimi zdarzenia, w których uczestniczył kardynał Karol Wojtyła (w kościele kardynał Karol Wojtyła udzielał Sakramentu Bierzmowania, dokonał koronacji Matki Boskiej Sidzińskiej, na Wielkiej Polanie odwiedzał uczestników oazy, brał udział w uroczystościach z okazji 100 rocznicy śmierci ks. Wojciecha Blaszyńskiego - Apostoła Podhala,  a także wędrował okolicznymi szlakami turystycznymi).

Od kościoła dzieci przeszły do pomnika św. Jana Pawła, tu zaznajomione zostały z pracą przewodnika, który przybliżył im postać   Świętego Jana Pawła i Jego związek z Sidziną. Dzięki Gminnemu Ośrodkowi Kultury, Promocji Turystyki i Sportu, dzieci zostały przewiezione autokarem, do Muzeum Kultury Ludowe j- Skansenu w Sidzinie. Tam przedszkolaki zostały podzielone na dwie grupy. Podczas gdy, jedna grupa zwiedzała zabytkowe obiekty skansenu, druga w tym czasie, pod czujnym okiem pani Dyrektor skansenu Jadwigi Czarnej i przewodniczki Danuty Tempki, przygotowywała ciasto i wypiekała tradycyjne placki na blasze, zwane „rusokami”. 

 

źródło: UG Bystra-Sidzina

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaBystra-SidzinaPrzewodnicy PTTK dzieciom