Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
sobota, 23 maj 2020 09:54

Przenieśli działalność do sieci

Napisane przez
Kadr z nagrania, które ukazało się na kanale ośrodka kultury gminy Bystra-Sidzina w serwisie YouTube Kadr z nagrania, które ukazało się na kanale ośrodka kultury gminy Bystra-Sidzina w serwisie YouTube

Kilka dni temu pisaliśmy o pieśni, którą zdalnie nagrali mieszkańcy Sidziny. Ale to nie jedyne kulturalne wydarzenie, jakie w czasie epidemii koronawirusa miało miejsce w gminie Bystra-Sidzina. Jak się okazuje, jest ich zaskakująco dużo. Tyle tylko, że zamiast w realu, ludzie uczestniczą w nich za pośrednictwem Internetu.

 

W dobie koronawirusa życie kulturalne w gminie Bystra-Sidzina przeniosło się do rzeczywistości wirtualnej. Na kanale Gminnego Ośrodka Kultury w serwisie YouTube (www.youtube.com/channel/UC2Dx9KTd90ew_mcguuEyYCg) regularnie pojawiają się nowe nagrania różnego rodzaju: utwory muzyczne grane przez lokalnych muzyków, czytane na głos miejscowe legendy, filmiki z majówek przy kapliczkach. Oprócz tego są też transmitowane na żywo dyskoteki powadzone przez DJ-a, zwane „Imprezą na własnym kwadracie”. Każdy może bawić się przy nich we własnym domu, czując się prawie tak, jak na domówce w gronie przyjaciół. Zawsze bowiem może z nimi porozmawiać na czacie, który towarzyszy zabawie. DJ gra na scenie przygotowanej w… garażu, pomiędzy zapasowymi kołami i innymi przedmiotami trzymanymi zwykle w takim miejscu. Wszystko jednak jest tak sprytnie filmowane, że nie sposób się domyślić, gdzie się odbywa.

- Nie było wyjścia, musieliśmy dostosować się do zmieniającej się rzeczywistości. Zawsze lubiłam wyzwania, w zasadzie one mnie jeszcze bardziej nakręcały. Czasem trudne sytuacje powodowały, że wyszukiwałam w nich choć jedną dobrą rzecz i skupiałam się na niej. W obecnej sytuacji musiałam wymyślić nową formułę pracy. Choć nie ukrywam, że łatwo nie było… - wyznaje dyrektorka Gminnego Ośrodka Kultury w Sidzinie, Teresa Turowska. - Na szczęście przyciągnęłam do siebie grupę młodych, inteligentnych ludzi, którzy z powodu koronawirusa wrócili w rodzinne strony. Zaczęliśmy działać, motywować się nawzajem.

Teresa Turowska nie spodziewała się zainteresowania, z jakim przyjęta została „Impreza na własnym kwadracie”. Każde kolejne jej wydanie przyciąga więcej chętnych do zabawy. Na tej niecodziennej domówce spotykają się ludzie z różnych miejscowości, a także osoby z gminy Bystra-Sidzina, które przebywają aktualnie w innych krajach. – Uczestnicy imprezy czatują ze sobą, pozdrawiają się nawzajem. Daje im to poczucie przynależności do grupy, co jest bardzo cenne w tych czasach, gdy nie mogą bawić się razem na imprezach w realu – podkreśla Teresa Turowska. – Aby ten nasz stream był ciekawszy, wzbogaciliśmy go o projekt „Nasze talenty – nasze diamenty”, w ramach którego wyszukujemy i prezentujemy osoby, które śpiewają, rzeźbią, piszą wiersze i tak dalej. Pokazaliśmy do tej pory trzy z nich.

Sobotnie i niedzielne wydanie „Imprezy na własnym kwadracie” zostanie połączone z koncertem życzeń dla mam. Życzenia przesłane do jutra (24 maja), do godz. 20.00 na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. zostaną odczytane przed kamerą. Można też poprosić o zagranie ukochanej piosenki mamy. A 10 najciekawszych życzeń zostanie nagrodzonych bukietami, które 26 maja otrzymają pocztą kwiatową adresatki powinszowań.

Sidziński GOK wprowadził też do swojej oferty zajęcia fitness z instruktorką (również odbywające się online) oraz różne konkursy internetowe. O aktualnych akcjach i wydarzeniach można się dowiedzieć na facebookowym profilu „Kulturalnie Bystra-Sidzina” (www.facebook.com/profile.php?id=100014340240736), uzupełnianym codziennie o nowe wpisy. Poniżej prezentujemy jedno z nagrań, które ukazało się na kanale GOK-u w serwisie YouTube.

Media

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaBystra-SidzinaPrzenieśli działalność do sieci