Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 06 luty 2015 09:57

Bystra – Sidzina: Rzeczpospolita „Babska” Sołeczna

Napisał

Inaczej być nie może. Sołectwami w gminie Bystra – Sidzina będą rządziły tylko panie. Do wyborczego wyścigu o fotele sołtysów zgłosiły się bowiem tylko przedstawicielki płci pięknej.

Do tej pory – można powiedzieć – podział był równy. Sołectwem Bystra kierowała Urszula Marfiak, natomiast sołectwem Sidzina - Bolesław Czarny. Po lutowych wyborach ten podpodział płci sołeckiej się zmieni – rządzić będą już tylko panie. Wśród zgłoszonych kandydatów na sołtysów zarówno w Bystrej jak i w Sidzinie są same kobiety.

W Bystrej o miano pani sołtys powalczy Teresa Cyboroń, Urszula Marfiak oraz Mariola Radoń. O to samo stanowisko, tylko że w Sidzinie w szranki staną Ewa Chorążak, Kazimiera Czarna oraz Maria Trzop. Dotychczasowy sołtys pełnił tę funkcje przez 26 lat i postanowił nie ubiegać się o to stanowisko na kolejną kadencję.

Termin wyborów sołtysów i członków Rad Sołeckich w Bystrej i Sidzinie wyznaczony został na 15 lutego 2015 r. w Bystrej i Sidzinie. Pierwszy raz wybory te będą odbywać się  poprzez głosowanie w obwodach głosowania, w wyznaczonych godzinach (od godz. 7.00 do 20.00)  a nie a na zebraniach wiejskich, jak to było do tej pory.

- Nowy sposób głosowania został ustalony przez władze samorządowe Gminy Bystra-Sidzina w statutach sołectw przyjętych w 2013 roku. Uzasadnieniem do tej zmiany było umożliwienie większej ilości mieszkańcom dokonywania wyboru sołtysa i rady sołeckiej poszczególnych sołectw, gdyż zebrania wiejskie, na których dokonywano wyborów, odbywały się z reguły przy obecności około 100 osób – poinformowała Barbara Lasek z Biuletynu Samorządowego Gminy Bystra-Sidzina.

 

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaBystra-SidzinaBystra – Sidzina: Rzeczpospolita „Babska” Sołeczna