Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

czwartek, 19 luty 2015 10:57

Dzień Przewodnika 2015 w gminie Bystra Sidzina

Już kolejny rok z rzędu przewodnicy PTTK zorganizowali wycieczkę dla dzieci i młodzieży w ramach akcji Małopolskiego Samorządu Przewodnickiego - „Przewodnicy PTTK dzieciom”.  

W sobotę 14 lutego br., 55 osobowa grupa dzieci z opiekunami z Gminy Bystra Sidzina gościła w Skansenie w Sidzinie - Muzeum Kultury Ludowej. W spotkaniu uczestniczyła również grupa dzieci ze Skawicy i Zawoi z opiekunami i przewodnikiem beskidzkim Marcinem Leśniakiewiczem. Uczestników spotkania z zabytkowymi obiektami zapoznawała kustosz skansenu, przewodnik muzealny Kinga El Rhazouani. Z wielkim zaangażowaniem i ciekawością dzieci wsłuchiwały się w fascynujące, pełne prawdy opowieści przewodnika Pana Tadeusza Uczniaka, na temat życia mieszkańców Bystrej i Sidziny w okresie międzywojennym oraz  informacji o tym, jak wygląda i na czym polega praca przewodnika.

Dzieci miały zapewniony poczęstunek oraz otrzymały certyfikaty i pamiątki uczestnictwa w tym wydarzeniu.

 

HomeWydarzeniaBystra-SidzinaDzień Przewodnika 2015 w gminie Bystra Sidzina