Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 01 lipiec 2015 13:07

W Bystrej kształcić się będą muzycy

Suscy radni zgodzili się na utworzenie w Bystrej filii Szkoły Muzycznej I stopnia. 

Utalentowanej muzycznie młodzieży w powiecie suskim nie brakuje. To właśnie dla nich powstają coraz to nowe placówki kształcące właśnie w tym zakresie. Od września 2015 roku w Bystrej rozpocznie działalność filia Szkoły Muzycznej I stopnia w Suchej Beskidzkiej. Zajęcia będą prowadzone w Zespole Szkół im. Jana Kantego w Bystrej 353.

- Powstanie szkoły w Bystrej wychodzi naprzeciw potrzebom w zakresie kształcenia muzycznego dzieci i młodzieży z Gminy Bystra-Sidzina, ale także z miejscowości sąsiednich gmin – zaznaczają władze gminy. - Podkreślić należy, że każde dziecko jest mile widziane w naszej szkole, nie jest wymagane żadne przygotowanie muzyczne - ważny jest zapał do nauki.

Zapisy do Szkoły Muzycznej  trwają do 7 lipca 2015 r.  O przyjęcie do szkoły mogą ubiegać się dzieci w wieku od 6 do 16 lat. 

- Nauka będzie prowadzona w dwóch cyklach: 4-letnim i 6-letnim. Do klasy w cyklu 6-letnim przyjmowane są dzieci w wieku od 6 do 8 lat, a do klasy w cyklu 4-letnim uczniowie w wieku od 9 do 16 lat. Szkoła w Bystrej prowadzić będzie  naukę gry na instrumentach: flet, klarnet,  saksofon, trąbka, puzon, tuba, skrzypce,  fortepian,  akordeon, gitara, perkusja. Lekcje będą rozpoczynać się wczesnym popołudniem – czytamy w komunikacie władz Bystrej – Sidziny.

Co ważne, nauka w szkole jest zupełnie bezpłatna.

Formularz zgłoszeniowy jest dostępny poniżej, a także w Urzędzie  Gminy i szkołach w Bystrej i w Sidzinie.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaBystra-SidzinaW Bystrej kształcić się będą muzycy