Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 07 lipiec 2015 12:26

„ ŚWIĘTO DRZEWA W SIDZINIE „

„ŚWIĘTO DRZEWA W SIDZINIE", czyli niedzielne popołudnie 5. lipca w Sidzinie upłynęło w towarzystwie tropikalnego upału oraz przedniej zabawy.

Jak co roku w pierwszy weekend lipca na placu festynowym zgromadzili się żądni uciechy i rozrywki mieszkańcy wsi, a także okolicznych miejscowości. Dzieci korzystały z urządzeń rozrywkowych oddanych do ich dyspozycji, a dorośli podziwiali to co się działo na scenie i obok niej.

Pogram artystyczny rozpoczął występ zespołu regionalnego „Holniki” i zespołu młodzieżowego z Sidziny. Obydwa zespoły działają przy GOKPTiS Bystra-Sidzina. Brawurowy występ kabaretu „TRUTEŃ„ ze Skawy jak zawsze rozbawił publiczność do łez.

Ogromny doping i mnóstwo emocji towarzyszyło konkursom związanym z obróbką drewna w konkurencjach wzięli udział dorośli tak młodzi jak i starsi zawodnicy. Konkurs składał się z kilku dyscyplin takich jak : przerzynka piłą tzw. moja-twoja, przerąbywanie kłody siekierą, slalom z taczkami na których siedzi kolega z drużyny i wbijanie gwoździ. Wszystko było wykonywane na czas. Najlepsi okazali się bracia Daniel i Krystian Ceremonowie z Toporzyska, Grzegorz Skupień i Tomasz Śliwiński z Bystrej, oraz Stanisław Trzop i Wiesław Stramek z Sidziny. Do konkursu przystąpiły też dzieci, a ich zadanie polegało na wbiciu gwoździa za pomocą jak najmniejszej liczby uderzeń. W kat wiekowej klas od I-III zwyciężyli: Karol Sułocha, Hubert  Jabcoń  i Paweł Kardyl. W grupie  klas IV-VI najlepszy był Maciej Ptaś, następny Grzegorz Jabcoń,trzecią lokatę zdobyli wspólnie Paweł Stramek i Dawid Zawora.

Nagrody, które były do zdobycia konkursach ufundował jak co roku Pan Adam Gałka. Do listy sponsorów dołączyły też Lasy Państwowe Nadleśnictwo Myślenice fundując nagrody i upominki dla wszystkich dzieci biorących udział konkursie.

Im bardziej słońce chowało się za wzgórza, zbliżał się wieczór i obniżała temperatura powietrza, to na placu imprezowym skutecznie podnosili ją kolejni wykonawcy. Publiczność doskonale bawiła się podczas biesiady z polską piosenką, którą prowadzili artyści scen kabaretowych i teatralnych: Inga Papkala, Andrzej Potempy i Krzysztof Wierzchowski.

Następnie placem zawładnęła Zumba w wykonaniu animatorek z klubu NordFit Nordic Walking& Fitness. Zumba porywa i zaraża jak mówi kipiąca cudowną energią szefowa zespołu Pani Basia Fila i tak jest bo do zabawy dołączyła publiczność.

Do godz. 22.00 trwał porywający do tańca koncert żywiołowej muzyki granej przez zespół „ Zbóje”, a młodzież bawiła się wspaniale.

Dzięki materiałom udostępnionym przez Babiogórski Park Narodowy, które posłużyły do wykonania kolorowej wystawy traktującej o gatunkach fauny i flory naszego środowiska, można było poszerzyć swoją wiedzę w tym temacie, jak również w dziedzinach ekologii i ochrony środowiska.

Corocznie tak tę, szczególną imprezę, uświęcającą w jakiś sposób rzemiosło dzięki któremu żyje w Sidzinie i okolicy wiele rodzin, jak i inne nasze uroczystości ubogaca swoim głosem, humorem i jedyną w swoim rodzaju osobowością niezastąpiony Pan Stanisław Czernik.

  Fot. J. Motor

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaBystra-Sidzina„ ŚWIĘTO DRZEWA W SIDZINIE „