Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Ogłoszenia opłacone przez Komitetety Wyborcze w wyborach do Parlamentu Europejskiego

środa, 16 wrzesień 2015 09:44

Bystra. Kto zapłaci za zmianę nazwy miejscowości?

Mieszkańcy Bystrej rankiem pierwszego stycznia 2016 roku obudzą się w Bystrej Podhalańskiej. Jak zapewniają miejscowi urzędnicy, nie będą musieli zapłacić za ta zmianę. Ale...nie do końca.

 
Komisja Nazw Miejscowości i Obiektów Fizjograficznych Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji pozytywnie zaopiniowała zmianę nazwy miejscowości Bystra na Bystra Podhalańska. W związku z powyższym zostanie zmieniona urzędowa nazwa miejscowości Bystra na nazwę Bystra Podhalańska. W związku z ta zmianą zmieni się siedziba władz gminy Bystra-Sidzina - od 1 stycznia 2016 roku będzie nią Bystra Podhalańska. 
 
- Zmiana nazwy miejscowości została poprzedzona konsultacjami społecznymi i wnioskiem Rady Gminy Bystra-Sidzina – przypomina miejscowy urząd.
 
Urzędnicy zapewniają, że zmiana nazwy miejscowości nie będzie rodzić dla mieszkańców obowiązków związanych z wymianą dokumentów, w tym: dowodów osobistych, paszportów, prawa jazdy, legitymacji czy dowodów rejestracyjnych pojazdów. Zmiana nazwy miejscowości nie wpłynie na ważność posiadanych umów czy aktów notarialnych.
 
- Aktualizacja danych w dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej księgach wieczystych, księgach stanu cywilnego następować będzie na bieżąco z urzędu. Mieszkańcy z tytułu ich uaktualniania nie poniosą kosztów. Również aktualizacja danych w ewidencjach identyfikacyjnych podatnika oraz płatnika w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Urzędzie Skarbowym następować będzie bez dodatkowych opłat – zapewniają władze gminy.
 
Ktoś jednak za zmiany będzie musiał zapłacić. Jak się okazuje, wydatki nie ominą przedsiębiorców, którzy będą musieli dokonać zmian pieczątek firmowych, bądź osobistych, wizytówek, banerów reklamowych, czy publikowanych reklam.
 
I, jak można było się spodziewać, zapłacą też poniekąd sami mieszkańcy, którzy płacą podatki. Koszty bowiem poniesie gmina w zakresie wymiany szyldów, pieczątek i druków. Konieczna będzie również zmiana oznaczeń miejscowości na drogach, co obciążać będzie zarządców dróg. 
 
 
 

 

HomeWydarzeniaBystra-SidzinaBystra. Kto zapłaci za zmianę nazwy miejscowości?