Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Jacek Moćko
czwartek, 01 październik 2015 12:36

Bystra-Sidzina. Chcą połączyć książnice

Władze gminy poproszą mieszkańców o wypowiedzenie się na temat pomysłu łączenia gminnych bibliotek. Ma to m.in. zracjonalizować koszty.

 

Władze gminy Bystra-Sidzina przygotowała dla mieszkańców specjalne ankiety. Posłużą one konsultacjom, które dotyczą zamiaru połączenia samorządowych instytucji kultury – Gminnej Biblioteki Publicznej w Bystrej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Sidzinie. W wyniku utworzona zostanie gminna jednostka organizacyjna, działająca w formie samorządowej instytucji kultury - Gminna Biblioteka Publiczna w Sidzinie z Filią w Bystrej.

- Połączenie instytucji spowoduje racjonalizację zatrudnienia i efektywniejsze wykorzystanie pracowników instytucji w czasie dogodnym dla mieszkańców korzystających z usług tej instytucji – wyjaśnia w swym zarządzeniu Stanisław Tempka, wójt gminy. - Ponadto połączenie instytucji pozwoli Organizatorowi na elastyczne reagowanie na lokalne potrzeby.

Konsultacje potrwają do końca listopada.

 

HomeWydarzeniaBystra-SidzinaBystra-Sidzina. Chcą połączyć książnice