Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

poniedziałek, 26 październik 2015 09:51

„Dobra bajka lekiem na zło” - projekt dla 5-latków z Bystrej

Dzięki realizacji projektu Nauczyciele-Dzieciom  „Dobra bajka lekiem na zło” dzieci 5-letnie z Przedszkola Publicznego w Bystrej miały okazję uczestniczyć w dwóch wycieczkach: do Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku- Białej oraz do Teatru Współczesnego w Krakowie. 

W Bielsku-Białej dzieci zostały zaproszone do sali nagrań dźwięku, gdzie miały okazję poznać kolejne etapy tworzenia filmu animowanego. Następnie zwiedziły halę zdjęć z kamerą poklatkową oraz pomieszczenie, gdzie prezentowane są różne stanowiska pracy, wykorzystywane przy tworzeniu filmu techniką klasyczną i komputerową. Na koniec udały się do sali kinowej, w której obejrzały "Bolka i Lolka" i "Reksia". Z kolei w teatrze obejrzały spektakl pt. „W krainie Króla Lwa”, a następnie uczestniczyły w lekcji teatralnej, którą poprowadziła aktorka– pani Agnieszka Zieleziecka. 

Przedszkolaki dowiedziały się m.in.: jakie umiejętności musi posiadać aktor, jak manipulować kukiełką oraz jak można przedstawiać różne emocje w czasie występu. Jednak największą atrakcją dla dzieci była możliwość wcielenia się przez nie w różne role, np. krokodyla, czy ptaki.

Wyjazdy zostały dofinansowane ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich i Województwa Małopolskiego.

(S.G.)

Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich i Województwa Małopolskiego.

 

  

 

 

HomeWydarzeniaBystra-Sidzina„Dobra bajka lekiem na zło” - projekt dla 5-latków z Bystrej