Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

środa, 15 czerwiec 2016 07:30

Piknik Rodzinny w Przedszkolu Publicznym w Bystrej Podhalańskiej

Już po raz kolejny nasze Przedszkole  hucznie świętowało Dzień Rodziny połączony z Dniem Dziecka. Na placu festynowym bawiło się całe przedszkole razem ze swoimi rodzinami. Piknik był okazją do podsumowania działań związanych z realizacją  projektu FIO Małopolska Lokalnie „Cudze chwalicie, swego nie znacie”.

  Uroczystość uświetniły swoim występem wszystkie grupy oraz  zespół Iskierki. Dzieci z zespołu zaprezentowały się w nowych strojach, pokazały piękno góralskiego tańca i przyśpiewek w utworze „Hej Bystra woda”. Goście obecni na pikniku mogli podziwiać założony w przedszkolu Kącik Regionalny i wystawę starych fotografii. W tym dniu  rozstrzygnięto konkurs fotograficzny „ Moja Bystra” . Nagrodzone zostały wszystkie zdjęcia-wszystko to było możliwe w ramach wspomnianego projektu.

         W ramach działań projektu zmierzających do zapoznania z tradycjami naszego regionu odbyły się w przedszkolu Warsztaty kulinarne z Kołem Gospodyń Wiejskich, na których panie piekły razem z dziećmi placuszki na blasze. Dzięki miały możliwość skosztowania wiejskiego masła, sera, mleka  oraz chleba. A wszystko dzięki rodzicom, którzy dostarczyli  nam te produkty.

         Aktualnie czekamy na prace dzieci na konkurs plastyczny Hej górol, jo se górol”.

(A.K, M.M)

 

 

 

HomeWydarzeniaBystra-SidzinaPiknik Rodzinny w Przedszkolu Publicznym w Bystrej Podhalańskiej