Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Ogłoszenia opłacone przez Komitetety Wyborcze w wyborach do Parlamentu Europejskiego

środa, 03 sierpień 2016 08:15

Bystra – Sidzina. Będą dopłaty do zakupu podręczników

Rodzice dzieci niepełnosprawnych mogą liczyć na pomoc finansową, która w pewnym stopniu obniży ich wydatki ponoszone na edukację.

Wyprawka Szkolna, jest pomocą w formie dofinansowania zakupu podręczników do kształcenia, dostępna jest dla osób słabowidzących, niesłyszących, słabosłyszących, z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym, z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją, z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera oraz z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona w pkt 1–7 – posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

 Rodziny mogą liczyć na dofinansowanie w kwocie od 175 złotych do nawet 770 złotych.

- Wniosek należy złożyć do dyrektora szkoły, do której uczeń będzie uczęszczał w roku szkolnym 2016/2017, w terminie ustalonym przez wójta gminy Bystra-Sidzina, a więc do 9 września 2016 r – zaznaczają miejscowi urzędnicy.

 

HomeWydarzeniaBystra-SidzinaBystra – Sidzina. Będą dopłaty do zakupu podręczników