Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Ogłoszenia opłacone przez Komitetety Wyborcze w wyborach do Parlamentu Europejskiego

środa, 24 sierpień 2016 10:49

„Między dawnymi a nowymi czasy” w Skansenie w Sidzinie

To już chyba tradycja, że podczas imprezy „Między dawnymi a nowymi czasy” odbywającej się w sidzińskim skansenie pada deszcz.

Spotkanie współorganizowane przez Stowarzyszenie „Tradycja i Natura” oraz skansen w trzecią niedzielę sierpnia 2016 nie było w tej kwestii wyjątkiem.

Dla tych jednak, którzy przybyli, zabezpieczeni w peleryny, kalosze i parasole, niedzielne popołudnie stworzyło okazję do spróbowania specjałów kuchni regionalnej m.in. zupy rydzowej, zupy z serwatki i sałaty, przepysznych ciast jak również niecodziennych rarytasów takich jak czarne trufle, placek z mąki kasztanowej, czy makarony z nietypowymi dodatkami.

Chętni mogli wziąć udział w warsztatach artystycznych (malowanie na szkle, decoupage), podziwiać stoiska pełne pięknych prac twórców ludowych, jak również posłuchać i poczytać o cudownych właściwościach kapusty, babeczkach króla Stanisława Leszczyńskiego, a nawet sposobach poszukiwania trufli.

Nie zapominając o najmłodszych, zorganizowano ściankę wspinaczkową i tyrolkę. Jak co roku, były także owieczki i króliczki, które specjalnie na tę okazję wprowadziły się do skansenowej zagrody.

Impreza odbywała się w fantastycznej oprawie muzyki biesiadnej, którą zapewnił zespół WALOR z Suchej Beskidzkiej.

Pomimo niesprzyjającej pogody, popołudnie upłynęło w miłej, przyjaznej atmosferze.

(T.C.)

 

HomeWydarzeniaBystra-Sidzina„Między dawnymi a nowymi czasy” w Skansenie w Sidzinie