Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 07 wrzesień 2016 07:11

Gmina apeluje: segregujmy śmieci!

Napisał

W Biuletynie Samorządowym gminy Bystra - Sidzina zamieszczono apel do mieszkańców.

Na co dzień wiele osób o tym nie myśli. Do czasu, kiedy dowiadują się, że wzrosła stawka za odbiór odpadków z gospodarstwa domowego.  Warto się wtedy dowiedzieć, jakie są tego powody. Według władz gminy Bystra - Sidzina, to po części „wina” samych mieszkańców?

- Zbieranie śmieci w sposób selektywny poza ochroną środowiska naturalnego, ma jednak również znaczenie finansowe - czytamy w apelu. - Zgodnie z obowiązującym prawem, gmina z każdym kolejnym rokiem musi osiągać coraz to wyższe poziomy recyklingu. 

Dlatego prawidłowa segregacja "u źródła" w domach mieszkańców, ma ogromne dla gminy znaczenie dla sprostania stawianym samorządom wymaganiom. 

- W przypadku nie wywiązania się gminy z powyższego obowiązku, grożą kary finansowe, co z kolei może doprowadzić do zwiększenia stawek opłat za śmieci- zaznaczają urzędnicy.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaBystra-SidzinaGmina apeluje: segregujmy śmieci!