Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Ogłoszenia opłacone przez Komitetety Wyborcze w wyborach do Parlamentu Europejskiego

piątek, 28 październik 2016 11:41

Gmina Bystra-Sidzina odebrała nagrodę za II miejsce w Sportowym Turnieju Miast i Gmin

Gala odbyła się 19 października w Dąbrowie Tarnowskiej.

Bystra-Sidzina zajęła zaszczytne II miejsce w tegorocznym Sportowym Turnieju Miast i Gmin Małopolska w dedykowanej jej grupie 5-7,5 tys. mieszkańców. W tej samej kategorii na miejscu siódmym znalazło się miasto Jordanów. Rozgrywki organizowane były w maju i czerwcu po raz 22. w ramach VIII Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich przez Małopolskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Krajową Federację Sportu dla Wszystkich, pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego pana Jacka Krupy.

Idea konkursu polega na tym, że w określonych dniach roku (maj/czerwiec) odbywają się na terenach miast i gmin małopolski dodatkowe zajęcia/zawody sportowe i rekreacyjne, mające na celu wzmożenie aktywności fizycznej u mieszkańców. W konkurs angażują się: placówki oświatowe, stowarzyszenia, kluby sportowe, organizując dodatkowe chwile aktywności. Dane dotyczące ilości uczestników i rodzajów aktywności są zbierane przez koordynatora gminnego zawodów, a następnie wysyłane do organizatorów. Nagrodą w konkursie jest możliwość dokonania zakupu za określoną kwotę (stosownie do lokaty) dodatkowego sprzętu sportowego.

Turniej jest największym świętem sportu masowego w województwie małopolskim, którego celem jest podnoszenie sprawności psychofizycznej mieszkańców i poprawa ich stanu zdrowia.  W tym roku w wydarzeniach Tygodnia Sportu wzięło udział 120 tysięcy mieszkańców Małopolski.

Tegoroczna gala wojewódzkiego finału podsumowująca kolejną edycję turnieju odbyła się 19 października 2016 r. w Dąbrowie Tarnowskiej. Warto przypomnieć, że w roku ubiegłym roku takie podsumowanie z udziałem wielu gości odbyło się w Sidzinie.Do rąk przedstawicielek samorządu gminnego Komisja Wojewódzka przekazała puchar i pamiątkowy dyplom.

Były puchary i dyplomy dla najlepszych oraz podziękowania i gadżety dla organizatorów turnieju na szczeblu miast i gmin. W wydarzeniu wzięło udział wielu gości, zarówno władz wojewódzkich, w tym Marszałek Województwa Jacek Krupa, a także samorządowych: wójtów, burmistrzów małopolskich miast i gmin.

Jak przekazuje Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Promocji Turystyki i Sportu, Jadwiga Czarny:

- Nasza Gmina rok rocznie bierze udział w turnieju, przy czym zawsze zajmuje wysoką lokatę w swojej kategorii tj. miasta i gminy od 5-7,5tys. mieszkańców. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w maju i w czerwcu w organizację i przeprowadzanie wydarzeń kulturalnych w naszej gminie. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziecie jeszcze bardziej aktywni! 

Info/Foto dzięki uprzejmości Gminnego Ośrodka Kultury Promocji Turystyki i Sportu

 

HomeWydarzeniaBystra-SidzinaGmina Bystra-Sidzina odebrała nagrodę za II miejsce w Sportowym Turnieju Miast i Gmin