Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

wtorek, 01 listopad 2016 11:30

Bystra-Sidzina na mapach w Internecie. Do tego baza osób pochowanych na cmentarzu w Bystrej

Urząd Gminy postanowił udostępnić 2 nowe aplikacje dla mieszkańców.

 

Strona Internetowa UG wzbogaciła się o dwie nowe aplikacje. Jedną z nich jest Portal Mapowy Gminy Bystra-Sidzina dostępny pod adresem http://www.portal.gison.pl/bystrasidzina/. Można również korzystać z niego klikając na baner dostępny na stronie UG.

W serwisie mapowym znajdziemy Ortofotomapa, czyli tematyczne warstwy, w tym działki ewidencyjne, drogi, budynki czy numerację adresową. Wyszukiwarka pomoże znaleźć nam numer działki oraz wskaże numer adresowy budynku.

Dzięki udostępnionym w Portalu Mapowym informacjom z zakresu miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego oraz studium – mieszkańcy w prosty sposób mają możliwość sprawdzenia, jakie jest przeznaczenie w planie dla wybranej działki.

Standardowe narzędzia nawigacyjne: przybliżanie i oddalanie to nie wszystko, gdyż portal wyposażony jest w wyszukiwarkę miejscowości, działek ewidencyjnych i adresów. Posiada funkcję identyfikacji obiektów, włączania i wyłączania warstw tematycznych. Możliwe jest również zmierzenie odległości między interesującymi nas punktami, obliczenie powierzchni (np. działki budowlanej) i wydrukowanie zaznaczonego obszaru.

 

Drugą, wartą uwagi aplikacją, zwłaszcza w okresie Wszystkich Świętych i Bożego Narodzenia jest elektroniczna baza danych osób pochowanych na cmentarzu komunalnym w Bystrej Podhalańskiej – „Grobonet”. Serwis  dostępny jest pod adresem http://www.bystrasidzina.artlookgallery.com/grobonet/. Baner przekierowujący dostępny jest również na gminnej stronie.

W portalu jest dostępna wyszukiwarka, poprzez którą można znaleźć dany  grób. Po wyszukaniu będzie dostępne zdjęcie grobu, informacja o osobach w nim pochowanych, lokalizacja grobu z podanym sektorem, numerem rzędu i numerem grobu oraz wycinek mapy cmentarza z zaznaczonym sektorem, w którym znajduje się grób. W celu orientacji w poruszaniu się po terenie cmentarza jest dostępna interaktywna mapa, w której po zaznaczeniu danego grobu są wyświetlane informacje na jego temat.

 

Info za: UG Bystra-Sidzina. 

 

HomeWydarzeniaBystra-SidzinaBystra-Sidzina na mapach w Internecie. Do tego baza osób pochowanych na cmentarzu w Bystrej